Як повідомляють у ВАТ "АК" Київводоканал", результати досліджень проб річкової води, а також шматків жовто-коричневої криги, яка покриває поверхню Дніпра, підтвердили, що якісні показники річкової води і розтопленої криги, взятих в районі водозабору, - майже ідентичні і знаходяться у межах визначених норм, інформує прес-служба КМДА.
"Жовто-коричнева крига - це шуга, яка утворюється щорічно у передпаводковий період. Білий сніг, потрапляючи на поверхню річкової води, кольоровість і каламутність якої в цей період збільшується, і вода набуває коричневого забарвлення, перетворюються в грудки криги відповідного кольору. Цього року після танення і розливу річок, що впадають у Дніпро вище за течією від Київського водосховища, сталося різке похолодання. Шуга, що з'явилася на поверхні річок, увібрала всю органіку з берегів і набула жовтого кольору", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лівий берег Дніпра затягнуло жовтими плямами
Такої ж думки дотримується Державне агентство водних ресурсів України, яке зараз підтвердило висновки "Київводоканалу".
У "Київводоканалі" вже повідомляли, що різких відхилень, властивих паводковому періодові, в показниках річкової Дніпровської та Деснянської води не спостерігається. Всі показники води, що надходить на очисні споруди, перебувають у межах визначених норм. Ніякої загрози якості питної води, що подається в централізовану мережу водопостачання, немає.
"Припущення з приводу того, що причиною появи жовтих плям на поверхні Дніпра може бути витік каналізації, також не підтвердилися. Всі споруди водовідведення "Київводоканалу" працюють у штатному режимі. Ніяких аварійних ситуацій, які могли б призвести до забруднення стоками поверхневих джерел водопостачання, не траплялося", - відзначили в компанії.
Коментарі
3