У Києві відбулася хода присвячена 113-й річниці від дня народження ідеолога і теоретика українського націоналістичного руху Степана Бандери. Подібні марші в Україні відбуваються щороку 1 січня.
Сотні людей пройшли від пам'ятника Тарасу Шевченку до майдану Незалежності. Несли плакати із фотографіями Бандери та його цитатами. Скандували гасла: "Слава Україні - Героям Слава!", "Україна понад усе!" та інші, повідомляє кореспондентка Gazeta.ua.
Вшановують борця за незалежність України й в інших містах держави.
"Сьогодні день народження у Степана Бандери. Того, який навіть після смерті продовжує викликати істерику у російських окупантів", - написав у своєму Telegram-каналі активіст Сергій Стерненко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому Україна має дякувати за Незалежність - 30 діячів
Про Степана Андрійовича складена популярна серед українців пісня "Батько наш – Бандера, Україна – мати!". Торік київські школярі виконали її на камеру і цим самим запустили флешмоб у соцмережах – пісню про Провідника співали відомі українці, нардепи, студенти. А музичний виконавець Thekomakoma випустив електронний трек за її мотивами.
Провідник ОУН (б) Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в родині греко-католицького священика у селі Старий Угринів, яке на той час входило до Австро-Угорської імперії, а нині знаходиться на території Івано-Франківщини. Учився в гімназії та Агрономічному відділі Високої Політехнічної школи у Львові.
В Організації українських націоналістів Степан Андрійович був із 1929-го. За чотири року на західно-українських землях його призначили крайовим провідником ОУН.
"Сьогодні антибільшовицька визвольна боротьба в Україні очолюється ОУН. Поняття "український націоналіст", "націоналістичний рух" відрізняються від аналогічних термінів, які використовуються на Заході. Український націоналістичний рух не має нічого спільного з нацизмом, фашизмом або націонал-соціалізмом. Український націоналізм бореться проти тоталітаризму, расизму, диктатури і насильства будь-якого штибу", - казав Бандера у грудні 1954 року в інтерв'ю радіостанції німецького міста Кельн.
У 1936 році Бандера отримав довічний термін у Польщі, але був звільнений 1939-го, після захоплення польської території Німеччиною. У цей час в ОУН стався розкол і Степан Андрійович організував Організацію українських націоналістів революційну, яка і отримала скорочену назву ОУН (б). 30 червня 1941-го Бандера проголосив відновлення української держави у Львові. За це був арештований німцями і засланий у концтабір. Після звільнення у 1944 році – повернувся до діяльності в ОУН. Був убитий радянським агентом Богданом Сташинським в Мюнхені 15 жовтня 1959-го.
Коментарі
1