вівторок, 27 червня 2006 18:00

"Деколи це не станція метро, а витверезник"

Автор: Фото: Євген КОЛЕСНИК
  День Києва-2006.Саме так завершується будь-яке масове свято в центрі
День Києва-2006.Саме так завершується будь-яке масове свято в центрі

Мер Леонід Черновецький, 54 роки, днями розпочав війну з алкоголем у центрі міста. Поки що словесну. Хоч у заявах зараз більше емоційності, аніж вивіреної програми. Тому важко уявити: яким чином влада збирається припинити продаж алкоголю на Хрещатику та майдані Незалежності.

Із апаратної наради, що відбулася минулого тижня, стало зрозуміло лише, що Черновецький вимагає припинити торгувати горілкою з невеликих кіосків. Обмеження не торкнеться ресторанів і барів. Коли саме почнуть діяти заборони, ще не відомо. Міський голова зазначив, що спершу треба обговорити проблему на громадських слуханнях.

Заступник начальника управління охорони здоров"я та медичного забезпечення КМДА Володимир Загородній повідомив "ГПУ", що такі слухання мерія проведе 6 липня в Будинку вчителя.

— Позакривати генделики за дорученням мера можна хоч за день, але це не буде законно, — каже Володимир Загородній. — Проте обмежити пияцтво в центрі потрібно. Особливо під час масових заходів, коли на п"яний натовп страшно дивитися.

Краплею, що переповнила чашу терпіння Черновецького, стали скарги дипломатів. Мер повідомив, що посли чужих країн звертали його увагу на велику кількість п"яних у Києві.

За обмеження продажу алкоголю виступає й начальник міської міліції Віталій Ярема, 42 роки. Проте в міліції сумніваються, що статистика злочинності в центрі якось зміниться.

Посли чужих країн звертали увагу на велику кількість п"яних

— Щоранку я отримую інформацію про криміногенну ситуацію в районі, і можу впевнено сказати: вона з минулого літа не змінилася, — зазначає начальник карного розшуку Шевченківського райвідділу Юрій Барвицький, 29 років. — Ну, хіба що більшає випадків хуліганства, коли в центрі відбуваються масові заходи.

Правоохоронці не мають ілюзій і сумніваються, що після заборон злочинність у місті зменшиться. Мовляв, бажаючі хильнути завжди знайдуть для цього місце.

Але є й такі, що не проти, аби продавали алкоголь у центрі Києва.

— Ця заборона все одно нічого не змінить, — каже "ГПУ" дружинник, який охороняє порядок на Майдані. — Якщо хтось захоче випити на Хрещатику, то купить горілку в іншому районі, а питиме тут.

Проте до ініціатив мера міліція все ж ставиться прихильно.

— Та давно вже треба. У нас вечорами стільки п"яних, що деколи здається: це не станція, а витверезник, — поскаржився "ГПУ" черговий міліціонер на метро майдан Незалежності Борис Неліп, 41 рік.

Найбільше нетверезих, а то й зовсім п"яних, прагнуть прошмигнути в метро по десятій вечора. Здебільшого це молоді люди, які повертаються додому. Деякі скандалять.

Двірники та міліціонери переконані: у центрі принаймні слід заборонити продаж спиртного та слабоалкогольних напоїв у скляній тарі. Не буде хоча б битих пляшок на кожному кроці.

До справи поки не дійшло

Поки що в центрі міста не видно жодних спроб обмежити чи ліквідувати торгівлю горілкою чи пивом у магазинах, кіосках і кафе. Пивні намети стоять на своїх місцях. Стосовно місць продажу горілки на розлив, то їх у центрі небагато — "споїти" великий натовп у цих генделиках неможливо.

Зараз ви читаєте новину «"Деколи це не станція метро, а витверезник"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 7644
Голосування Якби вибори мера Києва відбувалися найближчим часом, за кого б віддали свій голос?
  • Віталій Кличко
  • Борислав Береза
  • Микола Томенко
  • Марина Порошенко
  • Роман Грищук
  • Олексій Кучеренко
  • Андрій Іллєнко
  • Сергій Притула
  • Юрій Левченко
  • Свій варіант
Переглянути