Під Верховною Радою розпочався мітинг ФОПів. Зібралося кілька сотень людей із білими прапорами на які нанесена назва бізнес-спільноти SaveФОП. Через це практично повністю перекритий автомобільний рух у центральній частині Києва.
Підприємці вимагають прийняти законопроекти №5866 і 5866-1, які передбачають захист спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності, повідомляє кореспондентка Gazeta.ua.
Люди розтягнули банери на металевій огорожі навколо Верховної Ради із підписами на кшталт: "Або 5866, 5866-1 або геть із влади!", "Дайте просто працювати", "Гетманцев – ворог українського бізнесу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФОПи зможуть подати річну декларацію у "Дії"
Це перший мітинг підприємців у новому році. Востаннє до цього виходили на пікети у грудні 2021-го.
ФОПи вимагають скасувати обов'язкове використання касових апаратів у їхній діяльності. Переконують, що фіскалізація стане ударом по їхніх справах і доходах на фоні карантину і попередніх локдаунів.
"Страшні витрати, які приносить касовий апарат. Ми станемо неконкурентними, бо споживачі не зможуть додатково платити по 100 грн за послуги", - заявляли на мітингах у грудні підприємці.
Закон про обов'язкове використання касових апаратів почав діяти із 1 січня. Термінали мають встановити усі підприємці, які отримують від клієнтів готівку. Зокрема, перукарі, таксисти, екскурсоводи. Мають видавати клієнтові чек, згідно закону. За порушення вимоги передбачені штрафи. Уперше з підприємців стягуватимуть 100% суми, яка була сплачена клієнтом, але проведена повз касовий апарат. За подальші порушення стягуватимуть по 150% суми.
Ініціатором закону є голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він заявив, що мітинг нічого не дасть, адже 300 тис. підприємців вже встановили апарати. Це – більшість, сказав Гетманцев.
Законопроєкти № 5866 і 5866-1 були зареєстровані на сайті ВРУ групами нардепів із різних фракцій 26 серпня і 10 вересня торік відповідно. У них пропонується відновити право фізосіб 1-4 груп, не застосовувати касові апарати. Однак це обмеження стосується лише товарів і послуг, вартість яких не перевищує однієї мінімальної зарплати. Законопроєкти досі не були винесені на розгляд парламенту.
Коментарі
1