У центрі Києва проходила акція на захист прав тварин "Марш за тварин".
Вона стартувала в парку ім.Тараса Шевченка, потім активісти пройшли маршем до Софійської площі, передає "Українська правда".
Учасники ходи тримали в руках плакати з гаслами "В Україні заради хутра вбивають 1750 тварин на день!", "В Україні залишилося 300 ведмедів", "Будь їх голосом!", "Вони нас люблять, а ми їх?", "Не тестуй на мені свою помаду", "За цирк без тварин", "Твоя шуба кричала перед смертю", "Шоу не повинно тривати".
Багато учасників прийшли на акцію зі своїми домашніми улюбленцями: собаками, котами і навіть лисицями.
Організатори акції зачитали вісім вимог: заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях; заборона хутряних ферм і протруювальних станцій; заборона контактних зоопарків і експлуатації тварин для фотопослуг та жебракування; розвиток реабілітації тварин, які постраждали від діяльності людини; заборона в Україні евтаназії як методу регулювання чисельності бездомних тварин; впровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами; внесення до "Червоної книгу України" диких тварин природного ареалу України, які перебувають на межі зникнення.
У країнах Європейського Союзу триває процес законодавчої заборони виробництва хутра як жорстокої та шкідливої для довкілля галузі. Це загрожує переміщенням небезпечних хутрових ферм в Україну через слабку систему екоконтролю в нашій державі. І цей процес вже розпочався.
Поблизу селища Сінгури Житомирської області бізнесмен з Нідерландів вже відкрив норкову ферму (в його країні прийнята відповідна заборона). Бізнесмен із Данії Ганс Олесен оголосив про намір побудувати масштабну хутрову ферму на 10 тисяч маточних голів норок у Житомирській области (в його країні введено обмеження на діяльність шкуродерів). Більше того, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич підтримав ідею цього проекту, нехтуючи національними та регіональними інтересами захисту українського довкілля.
Коментарі