Київ за останнє півстоліття суттєво змінився. Виросли нові житлові масиви, побудовані і розпочате будівництво мостів через Дніпро, з'явились нові паркові зони і місця відпочинку.
Редакція Gazeta.ua підготувала підбірку фотографій Києва середини 1960-х років.
Матвіївську затоку і Труханів острів. Вдалині видно тільки будуються дачі на Русанівських садах. Тоді це було за містом. Немає ще ні Лісового, ні Комсомольського масиву. Затока, якай навпроти, сьогодні помітно зменшилася. В 70-і роки після затоплення Канівського водосховища, рівень Дніпра в Києві суттєво піднявся.
За Подільської ТЕЦ і станцією Петрівка місто вже закінчувався. Видна гора, на якій розташований старий Вишгород. Як раз в цей час там будувалася Київська ГЕС. Навпроти центрального пляжу працює земснаряд. Немає ще ні Оболоні, ні Троєщини.
Будується міст Метро, з'явилися перші будинку на Русанівці.
Люди очікують катер або "Ракету" на Річковому вокзалі. У ті роки річковий транспорт був дуже розвинений і грав роль, яку зараз стали відігравати приміські маршрутки.
Натовпи пасажирів на Річковому вокзалі.
Йдемо вгору по Дніпру до гирла Десни, пройшли під залізничним мостом (на якому ще старі повоєнні ферми, різні - тому що відновлювали після німецького підриву в 1944 році), за ним місто вже закінчувалось - не було Оболоні праворуч і, тим більше, Троєщини ліворуч. Десь у цьому місці зараз Московський міст. Його почали будувати в 1972 році.
Міст Метро підводиться до станції метро "Дніпро". Набережній в цьому місці ще немає. Її почали будувати тільки в 1981 році. До неї на цьому місці був причал, з якого ходили річкові трамваї на Русанівські сади та Осокорки.
Площа. Це будинок знесли в 1980 році. Навколо фонтану їздять 4-й (пізніше 16-й і 18-й) тролейбуси.
Катер підходить до гирла Десни. Видно Лаврську дзвіницю. У ті роки це була єдина київська домінанта.
Хоч і примітивні снасті, але риби було на порядок більше.
Праворуч - берег того, що зараз звуть Оболонню. Видно бетонну секцію довоєнного тунелю під Дніпром.
Будують хрущовки.
Зовсім незвичний вигляд Лівобережжя.
Ближні печери. Епоха загального атеїзму. Тільки на одній літній жінці бачимо хустку.
Типовий київський дебаркадер. Один з них зберігся в затоці близько Троєщини.
Так виглядала "дика" Венеціанська протока до приходу туди Гідропарку.
Величезний простір нині зайняте Мінським масивом, Оболонню, гігантської Куренівської промзоною. Заливні луки, заплавні озера, вдалині видно Пуща-Водицький ліс, розташований на височині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тепер Києвом можна прогулятись віртуально: Google Україна створила 3D-тури.
Архітектор Владислав Городецький отримав прізвисько "київський Ґауді" за його новаторства та експериментаторство. Був одним із найкращих мисливців у світі. Мисливством захоплювався з юності, коли проживав на Поділлі в маєтках своїх батька і матері. Його будівлі стали візитівками не лише Києва, а й Черкас і інших міст України, де побудовано будинки за участю таланту Городецького.
Коментарі