Ексклюзиви
Середа, 25 вересня 2013 15:03

Батьки столичних п'ятикласників повстали проти уроків російської мови

У столичній спеціальній школі № 76 імені Олеся Гончара як другу іноземну нав'язують російську мову. На початку вересня батьки учнів з подивом дізнались, що їх діти вивчатимуть російську мову без їх на те згоди. Школа №76 є з поглибленим вивченням української мови та літератури. Крім звичних предметів, чотири рази на тиждень, як іноземну мову тут викладають англійську.

Другу мову мали б обрати батьки учнів, але їм не дозволили.

"В минулому році заздалегідь проводилися обговорення, опитування батьків, і рішення приймалось з урахуванням батьківських інтересів. В нашій же - ніхто ні з ким не радився. Нас просто поставили перед фактом 1-го вересня: друга іноземна у школі для всіх одна – російська. Зараз на прохання чи навіть вимогу батьків виправити ситуацію у адміністрації відповідь категорична - у цьому році навчальний план затверджений і змінити вже нічого неможливо", - каже Олександр Мартиненко, батько п'ятикласниці.

Ініціативна група провела анкетування серед батьків. За результатами батьки найчастіше зазначали, що хочуть, аби, крім англійської, діти вивчали німецьку, французьку та іспанську. У вівторок, в закладі зібрали загальношкільну раду на вимогу батьків.

"Підсумки опитування директор закладу проігнорувала. Каже воно нелегітимне. На раді ми вимагаємо створити комісію з батьків і адміністрації, яка має провести ще одне анкетування та визначитись з другою іноземною мовою для дітей", - додає Олександр Васильович.

На раду прийшли представники міського відділу освіти столиці. Пообіцяли, що будуть проведені батьківські збори в усіх п'ятих класах, батьки подадуть заяви на бажану другу іноземну мову і тоді сформують навчальні групи з вивченням різних мов. Ініціативна група обіцяє пильно слідкувати за ситуацією у школі.

Зараз ви читаєте новину «Батьки столичних п'ятикласників повстали проти уроків російської мови ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

187

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3663
Голосування Якими правами слід наділити жителів Києва без прописки?
  • Безкоштовною медичною допомогою, можливістю безкоштовного навчання дітей у школах та виховання в дитсадках
  • Голосуванням за муніципальну владу
  • Участю в голосуванні щодо перейменувань вулиць і зелених зон, зведення будівель та споруд
  • Громадяни мають вирішувати долю того населеного пункту, де вони прописані
  • Залишити без змін
  • Свій варіант напишіть у коментарях
Переглянути
Погода