
Якщо у вас взимку навколо вікон з'явилася пліснява, це може свідчити про те, що вам неправильно встановили укоси пластикових вікон, а дерев'яні старі рами пора ремонтувати. Однак, коли опори відремонтовані, слід вивести грибок, який виник. У іншому випадку він буде розмножуватись далі.
Поява плісняви - процес тривалий. Вона може з'явитися восени у вологу погоду у невидимих на перший погляд місцях. А потім розмножитися, коли в хаті стає тепло від опалення. Щоб вивести плісняву, передовсім треба висушити поверхню, а потім обробити хімічними речовинами, які вб'ють грибок, - каже менеджер магазину будівельних матеріалів Сергій Вовк.
"Спочатку візьміть будівельну щітку та зніміть верхній шар плісняви. Тоді змийте його розчином хлорки. Розведіть речовину у співвідношенні з водою 5/1. Тоді одягніть гумові рукавиці та респіратор на обличчя, мочіть щітку чи ганчірку в тазику з хлорованою водою і змивайте. Коли висохне - обробіть протигрибковою сумішшю", - говорить Сергій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наконечники на карнизах змінюють під штори
Існує кілька рецептів протигрибкових сумішей, які можна виготовити самостійно. Усі складники продаються в аптеках.
1) 0,2 л оцтової кислоти (70%), 0,2 борної кислоти, 1 литр води;
2) 0,1 л фториду натрію, 0,1 л мідного купоросі, 1 л води;
3) 0,1 л мідного купоросу, 0,1 л побутової хлорки, 1 л води.
"Щіткою мастите стіни, вікна, підвіконня - кругом, де був грибок. Потім провітрюєте приміщення, щоб в хаті було свіже повітря", - каже майстер.
Готову суміш проти плісняви можна придбати у будівельних магазинах. Це можуть бути засоби з мідним купоросом та хлором. Скло вікон бажано не обробляти надто агресивними засобами з великим вмістом борної кислоти.
"Для поверхні скла можна взяти 3% розчин перекису водню або масло чайного дерева або масло насіння грейпфруту. Беруть чайну ложку масла на чашку води і розпилюють", - радить Сергій Вовк.
Коментарі