У багатьох є радіатори, на яких є прикріплена ручка з цифровою шкалою. Вона відома як термостатичний радіаторний клапан (ТРВ).
Її можна використовувати для обмеження або вимкнення потоку гарячої води до радіатора, пише "Mirror".
Але важливо знати, що насправді означають ці цифри. Багато хто припускає, що вони визначають температуру радіатора - чим вище число, тим гарячішим буде радіатор. Але насправді це не так.
"Це одне з найпоширеніших питань, яке я чую від клієнтів. Цифри насправді стосуються температури в кімнаті, а не температури радіатора", - пояснив сантехнік Натан Мартін-Ніколс.
Терморегулятор фактично визначає температуру в кімнаті, а потім контролює кількість гарячої води, що надходить до радіатора. Він може визначити, що в кімнаті холодно, і, відповідно, дозволить подавати більше гарячої води в радіатор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які дрова краще обрати для опалення: кілька порад
Аналогічно, він також повинен визначати, що в приміщенні тепло, і обмежувати кількість гарячої води, що подається в радіатор аби підтримувати температуру в приміщенні. Числа на терморегуляторі повинні приблизно відповідати температурі в приміщенні. Як орієнтир: 0 = 0°C (вимкнено); * = 7°C (зазвичай символ сніжинки або крапка); 1 = 10°C; 2 = 15°C; 3 = 20°C; 4 = 25°C.
"Терморегулятори - це простий спосіб забезпечити повний контроль температури на радіаторах у всіх кімнатах, де вони встановлені. Основна їхня перевага полягає в тому, що вони заощаджують ваші гроші на рахунках за опалення, якщо ви використовуєте їх правильно", - додав він.
Перед увімкненням опалення слід подбати про радіатори. Насамперед потрібно очистити їх від пилу. Варто також випустити повітря із радіаторів перед включенням опалення.
З часом усередині батареї утворюються повітряні пробки, які перешкоджають нормальному циркулюванню гарячої води. Перед увімкненням опалення їх потрібно усунути.
Коментарі