- Інтер'єр квартири треба освіжати кожні п'ять років, будинку — 8-10, - каже Gazeta.ua дизайнер 45-річний Руслан КАНЮК з Києва. - За цей час навіть найдорожче оздоблення або зношується і затирається, або набридає. З'являються нові покриття, технології, техніка. Реальне життя підказує, чого у помешканні бракує, що — зайве.
З чого починати ремонт?
З бюджету. Має становити до шести зарплат подружжя. За менші гроші якість не влаштує замовника, виглядатиме дешево. Якщо замахнутись на більше — доведеться відмовляти собі у всьому, аби закінчити.
Оновлення помешкання — це не обов'язкові витрати. Не ліки, їжа, одяг чи комунальні платежі. Це роблять заради естетичного задоволення і комфорту. Життя не має перетворюватись на накопичення грошей для чергового дивану чи кухні. А якщо і назбираєте, то боятиметесь ходити по тому паркету чи включати ту плазму.
Оновлення помешкання — це не обов'язкові витрати. Не ліки, їжа, одяг чи комунальні платежі. Життя не має перетворюватись на накопичення грошей для чергового дивану чи кухні
Як планувати витрати?
Матеріали і робота майстрів мають становити 80 відсотків запланованого бюджету. Решту витратите на щось супутнє: чергова доставка, витратні матеріали, незапланований ремонт інструментів, невраховані речі. Прорахувати до гвіздка не може ніхто. Ті майстри, які це начебто роблять, просто закладають великий запас.
Прорахувати до гвіздка не може ніхто
Де шукати майстрів?
За рекомендаціями знайомих. Треба побачити їхню роботу, домовитись за ціну, терміни виконання, особливості. Мають бачити об'єкт і знати ваші вимоги до найменшої деталі. Більшість майстрів працює з конкретними матеріалами. Всі моменти треба обговорити. Інакше будуть незадоволені всі.
Не ганяйтесь за ціною. Якісний майстер не зробить дешево. І не беріть "кума-свата-брата-сусіда". Бо допускатимуть помилки, а вам соромно буде вказати на них. Помилки допускають усі без виключення.
Коли планувати ремонт?
Найкраще закупитись заздалегідь і запланувати ремонт на літню відпустку. Коли вся родина виїжджає на море, звільняє помешкання. В цей час усередину заходять майстри, ремонтують. Їм ніхто не заважає, господарі не живуть у пилюці. Літо, день довгий, все сохне швидко. Після відпустки люди заїжджають у нове помешкання.
Ремонт має закінчитись за день до повернення господарів.
Ремонт має закінчитись за день до повернення господарів
Чи можливо освіжити квартиру за шість зарплат?
Визначте, де мешканці перебувають найбільше часу і на той вузол витрачайте найбільше грошей. Люди вкладають всі гроші у вітальні — купують красиві каміни, великі телевізори, шкіряні куточки, замовляють дорогу гіпсову ліпнину на стіни. А проводять там найменше часу, перебувають переважно на кухні.
Часто великі гроші віддають за нові меблі, двері, техніку. Вважають, що роблять на століття, щоб не ламалось. Все можна освіжити дешевше. І вічного немає нічого, все з часом спрацьовується. Або набридає.
Вічного немає нічого, все з часом спрацьовується. Або набридає
Як відремонтувати дешевше?
Старі м'які меблі реставрувати, додати свіжого поролону чи синтепону, обрати нову обшивку. Тверді меблі чи дерев'яні двері покрити свіжим лаком чи пофарбувати іншим кольором. На кухні замінити лише фасади чи стільницю. Якщо структурні шпалери у гарному стані — пофарбувати їх, пластикові вікна вичистити і змастити.
Стара плитка у санвузлах виглядає новою, якщо стару затирку між швами замінити на яскраву нову. Ламінат можна не перестеляти, а зашпаклювати тріщини і покрити темнішим лаком.
Як обирати матеріали оздоблення?
Не в інтернеті. Їх треба пробувати руками, бачити якість, радитись з майстрами. Обирати залежно від висоти приміщення, освітлення, кількості меблів, умов використання.
Темні оксамитові шпалери з великим малюнком красиво виглядають на стендах у світлих виставкових залах. А спальню площею 9 "квадратів" перетворять на погріб.
Якщо на стінах є багато полиць, картин, елементів декору, то шпалери раджу брати однотонні. Затишок створюють деталі, а не основа.
На темному глянцевому ламінаті чи паркеті завжди видно пилюку. Чистим залишається 15 хвилин після прибирання. Найдорожчі темні штори за 4-5 років все одно вигорять, втратять яскравість.
Навіть брендові дорогі шпалери зачухаються, якщо їх часто мити. Не клейте такі на кухні. Беріть прості, без малюнка.
Затишок створюють деталі, а не основа
Як зберегти свіжість ремонту?
Тільки якщо не жити у помешканні. Бо в процесі життя десь щось вдариться, відірветься, замаститься, відклеїться, пошкрябається.
Ремонт має бути недорогим, щоб не хапатись за серце одразу, як трісне ваша мармурова плитка на підлозі. А вона точно надщербиться, щойно впаде чашка чи кришка від каструлі. На кухонний диван все одно щось проллється, м'які меблі пошкребе кіт, стіни обмалюють діти, на кухню проллється суп з каструлі.
Раджу пам'ятати про шляхи відступу. У гаражі залишити трохи фарби, якою вкривали стіни, піврулона шпалер. Має бути по одній запасній плитці, жменя затирки для швів, лист ламінату, запасна лампочка в світильник. Бо як за рік перегорить — таку вже не знайдете, бо їх вже зняли з виробництва.
Як встигати за модою?
За нею не вженеться ніхто. Доглянута квартира завжди виглядає достойно. Але зробити щось і постійно утримувати це у гарному стані — різні речі. Часто протилежні.
Сніжнобіла затирка між плиткою виглядає ошатно, але її треба мити хлоркою ледь не щодня. Скляний стіл на кухню потрібно постійно натирати, бо видно найменші плями, темні дерев'яні меблі - полірувати воском, ворсові килими - пилососити, статуетки - чистити від пилу. Господиня перетвориться на домогосподарку.
Монтуєте світильники в стелю — пам'ятайте, що лампочки там доведеться міняти. Робіть все доступним. Фільтри на воду, прокладки на кранах, елементи каналізації, складові карнизу, меблеву фурнітуру, штори потрібно періодично чистити, змащувати, замінювати.
Зробити щось і постійно утримувати це у гарному стані — різні речі. Часто протилежні
Як ще зекономити на ремонті?
Треба робити з проекцією на майбутнє. Якщо стіна ідеально виштукатурена, то її можна перефарбовувати ледь не щороку. Це не дорого, можна самому. На рівній підлозі будь яке покриття служитиме довше. І перестилати його легко і швидко. Тому заздалегіть подбайте про міцну і рівну основу.
У мене є замовник, стіни квартири якого обклеєні білими фактурними шпалерами. Кожні три роки перефарбовує їх дешевою фарбою, пересуває меблі з місця на місце. Оновлення коштує копійки, а ефект як і в дорогого.
Коментарі