неділя, 26 травня 2024 00:15

Чотири "золоті" правила догляду за електричним чайником

Чотири "золоті" правила догляду за електричним чайником
Головні правила по догляду за електричними чайниками, які має знати кожний Фото: pinterest

Електричні чайники давно витіснив звичайні металеві.

Ці сучасні прилади мають низку переваг перед класичними чайниками. Вони дають змогу закип'ятити воду миттєво без необхідності чекати, що особливо зручно у швидкому темпі життя сучасних людей, пише ukr.media.

Однак, щоб електрочайник прослужив довго і без проблем, необхідно дотримуватися правил використання та догляду за приладом.

Обирайте фільтровану воду

По-перше, вода з-під крана не є найкращим варіантом для використання в електрочайнику. Краще наливати воду з фільтра або з пляшки. Це дасть змогу пом'якшити вміст домішок і мінералів у воді, що зі свого боку позитивно позначиться на збереженні чайника.

Виливайте залишок води

По-друге, не рекомендується залишати воду всередині чайника після використання. Ідеальним варіантом буде зливати залишки вже закип'яченої води і наливати свіжу щоразу перед використанням. Багаторазове кип'ятіння води призводить до скупчення концентрації мінеральних солей, що несприятливо для здоров'я і може скоротити термін служби чайника.

Надлишок води чи надміру

Здавалося б, нестача або надлишок води в чайнику не має бути проблемою. Однак це не так. Нестача води може призвести до перегріву нагрівального елементу, а надлишок може призвести до його перевантаження. Тому найбільш вдалим рішенням буде нагрівати в чайнику приблизно половину необхідного об'єму води. Також рекомендується нагрівати стільки води, скільки дійсно потрібно, оскільки кожне використання приладу зменшує його термін служби.

Виливайте кип'ячену воду

Також не рекомендується використовувати повторно вже закип'ячену воду. У процесі використання чайника, в ньому можуть накопичуватися важкі метали і солі кальцію, які не є корисними ні для внутрішньої поверхні чайника, ні для складу і смаку води. Ідеальним варіантом буде дотримуватися такої послідовності: залити необхідну кількість води, закип'ятити, а залишки вилити. Важливо пам'ятати, що повторне кип'ятіння води, яка простояла в чайнику понад добу, не рекомендується.

При дотриманні всіх правил, накип все одно може утворюватися, але його можна своєчасно очистити. Для цього можна закип'ятити близько трьох кухлів води з додаванням трьох ложок оцту або двох лимонної кислоти. Також можна почистити чайник губкою з невеликою кількістю лимона. Важливо пам'ятати, що при цьому потрібно уникати потрапляння води на нагрівальний елемент і платформу.

Що треба знати перед виходом з дому

Також існують кілька загальних правил, яких слід дотримуватися під час експлуатації електрочайника. По-перше, перед від'їздом необхідно вимикати всі прилади, включно з чайником, з розеток. По-друге, не рекомендується залишати працюючий чайник без нагляду.

Вкрай важливо використовувати чайник тільки для кип'ятіння води, не кип'ятити в ньому нічого іншого. Також рекомендується мити чайник тільки всередині, уникаючи потрапляння води на нагрівальний елемент і платформу.

Кожна господиня прагне мати на кухні ідеально чистий посуд. Йдеться не лише про тарілки чи склянки, а й про інше кухонне начиння, яке дуже швидко забруднюється.

Хочеться, щоб каструлі та сковорідки виблискували чистотою. Якщо хімічні засоби для миття не дають бажаного результату, спробуйте цікавий незвичний лайфхак, який зможе відчистити нагар з посуду, каструлі чи сковорідки. Це можна зробити швидко і без зайвих зусиль.

Зараз ви читаєте новину «Чотири "золоті" правила догляду за електричним чайником». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути