В Північній Каліфорнії 24 січня 1848 року місцевий Джеймс Маршал знайшов великий золотий злиток. У каліфорнії почалася так звана "золота лихоманка". З усього світу сюди з'їжджалися старателі на пошуки дорогоцінного металу.
Перші старателі прибували з сусідніх штатів та Мексики. За шість років з невеликого поселення в 200 жителів Сан-Франциско перетворився в місто з населенням 36 тисяч чоловік. Під час розпалу "золотої лихоманки" місячна оренда кімнати в Сан-Франциско могла доходити до $2 тис., вартість одного яйця досягала $25, кг кави коштував $100. Часто кухарі і прачки заробляли більше, ніж золотошукачі. Ефект золотої лихоманки для Каліфорнії був значним: Сан-Франциско швидко виріс з маленького містечка до значного міста, по всій Каліфорнії були побудовані нові міста, дороги, церкви, школи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли алмази у стінах будинків
Основні золоті розробки були зосереджені в передгір'ях Кордильєр, уздовж річкових долин. Щоб отримати золото, промивали річковий ґрунт у лотках та перекопували уламки і гірську породу на берегах рік і струмків. За півроку старатель заробляв стільки, скільки за шість років, працюючи кваліфікованим теслею чи муляром. Марк Твен назвав відкриття золота в Каліфорнії найбільшим національним лихом Америки.
"Золота лихоманка" закінчилася в 1856 році. Дорогоцінний метал залишився тільки глибоко під землею, найкращі ділянки скупили великі гірничі компанії. Шукачі золота почали залишати Каліфорнію та повертатися додому. За цей час в Каліфорнії видобули майже 4 тис. т. золота на суму понад $50 млрд на терперішні гроші. Найбільший самородок важив близько 88,5 кг.
У Південній Африці відкрили поклади алмазів 6 грудня 1869 року. Почалась "алмазна лихоманка". До кінця ХIХ ст. сумарний видобуток алмазів у Південній Африці становив близько 60 млн каратів - 12 тис. кг.
Коментарі