Ексклюзиви
Пʼятниця, 30 липня 2021 17:12

Знайшли поховання жінки, яка померла під час пологів

Знайшли поховання жінки, яка померла під час пологів
Жінка була представницею еліти. Фото: Cavazzuti et al

На території Угорщини знайшли поховання жінки, яка померла під час пологів.

Жінку кремували та поховали в урні з бронзовою гривною, золотим кільцем для волосся і кістяними голками. Це вказує на те, що жінка була представницею еліти, повідомляє Science alert.

Хімічний аналіз зубів і кісток жінки показав, що вона приїхала здалеку.

"Хоча зовнішній вигляд урни не так вже відрізняється від усіх інших, предмети престижу вказують на те, що жінка стояла на вершині суспільства або була частиною нової еліти", - сказав провідний дослідник Клаудіо Каваццуті, доцент кафедри Болонського університету в Італії.

Останки жінки виявили на угорському кладовищі бронзової доби. Його виявили під час розкопок перед будівництвом великого супермаркету на березі Дунаю, на південь від Будапешта. Там розкопали 525 поховань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Натрапили на гробницю короля

Ці поховання належать до культури Ватья. Вона існувала в ранньому і середньому бронзовому столітті, приблизно з 2200 до н.е. по 1450 до н.е. Похована жінка могла приїхати в інше поселення, щоб вийти заміж.

Археологи та волонтери виявили близько 7 тис. золотих, срібних та звичайних монет у полі неподалік містечка Уйлендел в центральній Угорщині. Вони лежали в горщику, розбитому тракторним плугом.

Зараз ви читаєте новину «Знайшли поховання жінки, яка померла під час пологів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі