Четвер, 11 квітня 2019 08:21

В'язні табору роззброїли охоронців

В'язні табору роззброїли охоронців
В'язні Бухенвальду. Фото: zn.ua

Війська Третьої армії США 11 квітня 1945 року звільнили в'язнів нацистського табору Бухенвальд біля Веймара. З тих пір відзначають Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.

Концтабір "Бухенвальд" поблизу міста Веймар почав працювати в серпні 1937 року. В ньому не було газових камер, однак щомісяця гинулитисячі в'язнів. Вони не витримували важкої праці, тяжких умов утримання, тортур і медичних експериментів. У таборі тестувались вакцини проти тифу, проводились експерименти з визначення граничних доз отруєння алкалоїдами, ефективності бальзамів для лікування опіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винищення євреїв почалося із пропозиції Гітлера бойкотувати їхні підприємства

4 квітня 1945 року 89-а піхотна дивізія США взяла під контроль табір Ордруф, що входив в комплекс Бухенвальда. Опівдні восьмого квітня ув'язнені Гвидон Дамазін і Костянтин Леонов змогли встановити радіозв'язок з Третьою армією США. Короткої телеграми "Hold out. Rushing to your aid" - "Тримайтеся. Поспішаємо вам на допомогу" було досить, щоб підштовхнути в'язнів табору до повстання.

Ув'язнені перебили частину охорони і захопили оглядові вишки. У боротьбі вони використовували 91 гвинтівку і один кулемет – зброю, яку в'язні збирали з 1942 року. Американські війська прибули на підмогу повстанцям 11 квітня. О 15:15 дев'ятий батальйон шостої бронетанкової дивізії під командуванням капітана Фредеріка Кеффера закріпив перемогу в'язнів.

У перші повоєнні роки в Бухенвальді був організований спецтабір № 2 НКВД СРСР. Тільки в 1950 році цей табір був розформований.

20 березня 1933 року в Дахау почав діяти перший концентраційний табір нацистської Німеччини. Це було місце, де практикували фізичні та психологічні покарання. Табір був створений одразу після підпалення Райхстагу - для ізоляції та знищення політичних противників партії. Знаходився у повному підпорядкуванні СС.

Зараз ви читаєте новину «В'язні табору роззброїли охоронців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 170
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода