
Археологи, які в Туреччині розкопують стародавнє місто тевкрів Трою, виявили нові докази існування легендарного Троянського коня.
Нещодавно всередині залишків міських стін розкопали фрагменти великої дерев'яної споруди, складеної у незвичайній формі з десятки ялинових дощок і балок довжиною до 15 м, інформує Greek Reporter.
Професори університету Бостона Крістін Морріс і Кріс Вілсон зазначають, що всі тести методом вуглецевого датування та інші перевірки показують, що деревина датується XII чи XI ст. до н.е. Це збігається з датами, позначеними для Троянської війни багатьма древніми істориками, такими як Ератосфен або Прокл. Також, за словами дослідників, форма споруди збігається з описами, зробленими у багатьох джерелах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли поховальну маску царя, що спалив Трою
Окрім незвичайних конструкцій, археологи виявили пошкоджену бронзову пластину з написом "Після повернення додому греки присвятять це підношення Афіні". Давньогрецький поет Квінт Смирней згадував подібну річ у поемі "Постгомеріка".
"Не хочу здатися занадто самовпевненим, але я майже впевнений, що ми знайшли справжню річ", - сказав професор Морріс. Знахідки покажуть пізніше.
За легендами, Троянського коня греки використали, щоб захопити Трою та виграти війну. Історію широко представив у своїй "Енеїді" римський поет Вергілій. Історики припускають, що останній використовував зображення коня не прямо, а як аналогію для облогової машини або якогось стихійного лиха.
Згідно з датуванням Ератосфена та Аполлодора Афінського, 24 квітня 1184 року до нашої ери давні греки хитрістю захопили Трою і знищили майже все чоловіче населення міста. Врятуватись вдалось лише Енею з небагатьма соратниками, який отримав від богів наказ тікати з міста, щоб відродити славу Трої в новому місці.
На думку давніх греків, Троянська війна була однією з найвизначніших в історії Греції. Вона оспівана в поемі Гомера "Іліада" і довгий час вважалась міфом, однак після того, як німецький археолог Генріх Шліман 1871-го знайшов стародавнє місто Троя на північно-західному узбережжі Малої Азії, ця подія отримала цілком реальне історичне підґрунтя.
Коментарі