1 січня 1880 року у Львові вийшов друком перший номер щоденної газети "Діло". Вона була провідним виданням Галичини до Другої світової війни.
Першим редактором "Діла" став український літератор Володимир Барвінський.
Газета виходила з періодичністю двічі на тиждень у 1880–1882 роках, тричі на тиждень у 1883–1887 роках та щоденно з 1888 року.
"Діло" відстоювало ідеї народовців. Виступало за окремішність українського народу та розбудову державності. Вступало в суперечки з галицькими москвофілами. При цьому газета не стала рупором якоїсь однієї галицької партії. Подавала збалансовані та виважені публікації. Виступала з критикою українських політиків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пілсудський вибачався перед українцями за підписання миру з більшовиками
Виданню вдалось здобути популярність серед галичан та фінансову стабільність. Наприкінці свого існування "Діло" отримувало найбільше фінансування через рекламу.
Газета виходила до самого вступу радянських військ у Львів. Більшовики розкритикували видання. У редакції "Діла" на пл. Ринок, 10 розмістилася газета "Вільна Україна". Останнього редактора "Діла" Івана Німчука посадили до Луб'янської тюрми.
3 грудня 1920 року польський сейм ліквідував автономію Галичини. На землях Західної України утворили Львівське, Станіславське і Тернопільське воєводства. Ліга Націй приписала Польщі забезпечити національну автономію українців. Але це не виконували.
Коментарі