Колекція викопних комах, зібрана ще в 19 столітті, через сто років знову опинилася в руках вчених. Вона допоможе зрозуміти, які бабки, таргани і жуки мешкали на Землі близько 183 мільйонів років тому.
Як повідомляє BBC, колекцію знайшли співробітники Королівського інституту наук і літератури міста Бат. Її зібрав відомий англійський геолог Чарльз Мур (1815-1881) поблизу містечка Строуберрі Бенкс. Також цей вчений виявив там кілька практично повних іхтіозаврів і безліч викопних риб прекрасної збереженості.
Колекція була куплена Королівським інститутом в Баті в 1915 році, проте потім загубилася в його сховищах і була забута. Вчені розшукали її, спираючись на щоденники Мура, де він описував своє зібрання. Судячи з газет, в які були загорнуті зразки, деякі з них пролежали недоторканими ще з 1867 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сучасні вчені пояснюють велику археологічну аферу 20 століття
Усього вчені нарахували в колекції близько 500 екземплярів комах, яких можна ідентифікувати до рівня загону. Їхнє збереження відрізняється залежно від типу вапняку, де вони закарбувалися. Ці комахи потрапили в геологічний літопис, падаючи в води мілководного моря на початку юрського періоду.
На відміну від багатьох палеонтологів свого часу, Чарльз Мур збирав відбитки не тільки великих, а й дрібних комах. У його колекції є представники 9 загонів - метелики, таргани, клопи, жуки, прямокрилі, щипавки, двокрилі, Скорпіонові і сітчатокрилі. Надалі їх вивчать фахівці по цих групах.
"Ми маємо справу з практично повною фауною того часу і тому можемо вивчити екологічні зв'язки між тваринами", - пояснив Метт Вільямс, координатор проекту. Раніше фахівці Королівського інституту отримали на розбір колекцій Чарльза Мура грант у розмірі 62 тисяч фунтів.
Нагадаємо, що нещодавно в Калькутті були знайдені останки першого динозавра, описаного з Індії в 19 столітті. Вони також довгий час пролежали в сховищі і були недоступні вченим.
Коментарі