вівторок, 22 грудня 2020 08:20

Вчений зробив світове відкриття випадково

Вчений зробив світове відкриття випадково
Німецький фізик Вільгельм Рентген відкрив рентгенівське випромінювання. Фото: ilyichsteel.at.ua

Німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген 22 грудня 1895-го уперше зробив знімок кісток руки своєї дружини. Використав Х-випромінювання. Пізніше його назвали рентгенівським.

Вільгельм Рентген відкрив рентгенівське випромінювання ще в листопаді. Зробив відкриття несподівано для себе. Ввечері погасив світло в лабораторії й помітив у темряві зеленувате світіння. Кристали відреагували на вплив на них розташованої неподалік електровакуумної трубки під високою напругою. Вона була обгорнута в чорний світлонепроникний папір. При проходженні через неї електричного струму випускала невидимі промені. Вчений помітив, що на екрані залишилися темні тіні кісток руки, яку підставив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медик зробив відкриття пов'язане з кров'ю

Зробив першу рентгенограму руки його дружини Берти Рентген. Вчений представив голові Вюрцбурзького фізико-медичного товариства рукопис із 17 сторінок з описом відкритих ним променів. Разом із рукописом представив першу рентгенограму з рукою його дружини.

Відкриття рентгенівських променів викликало широкий резонанс серед вчених усього світу. Уже через рік після відкриття рентгенівські промені стали використовувати для діагностики переломів.

Через 6 років фізик став першим лауреатом Нобелівської премії. До Стокгольма не поїхав через зайнятість дослідженнями. Відзнаку йому переслали поштою.

Австрієць Карл Ландштейнер (1868–1943) відкрив, що людська кров має три групи – А, В і О 14 листопада 1901-го. Класифікував за наявністю або відсутністю певних успадковуваних антигенів на поверхні еритроцитів.

Зараз ви читаєте новину «Вчений зробив світове відкриття випадково». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути