
Німецький фізик Вільгельм Конрад Рентген 22 грудня 1895-го уперше зробив знімок кісток руки своєї дружини. Використав Х-випромінювання. Пізніше його назвали рентгенівським.
Вільгельм Рентген відкрив рентгенівське випромінювання ще в листопаді. Зробив відкриття несподівано для себе. Ввечері погасив світло в лабораторії й помітив у темряві зеленувате світіння. Кристали відреагували на вплив на них розташованої неподалік електровакуумної трубки під високою напругою. Вона була обгорнута в чорний світлонепроникний папір. При проходженні через неї електричного струму випускала невидимі промені. Вчений помітив, що на екрані залишилися темні тіні кісток руки, яку підставив.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медик зробив відкриття пов'язане з кров'ю
Зробив першу рентгенограму руки його дружини Берти Рентген. Вчений представив голові Вюрцбурзького фізико-медичного товариства рукопис із 17 сторінок з описом відкритих ним променів. Разом із рукописом представив першу рентгенограму з рукою його дружини.
Відкриття рентгенівських променів викликало широкий резонанс серед вчених усього світу. Уже через рік після відкриття рентгенівські промені стали використовувати для діагностики переломів.
Через 6 років фізик став першим лауреатом Нобелівської премії. До Стокгольма не поїхав через зайнятість дослідженнями. Відзнаку йому переслали поштою.
Австрієць Карл Ландштейнер (1868–1943) відкрив, що людська кров має три групи – А, В і О 14 листопада 1901-го. Класифікував за наявністю або відсутністю певних успадковуваних антигенів на поверхні еритроцитів.
Коментарі