Вівторок, 06 серпня 2019 17:28

У монастирі викопали скарб

Автор: facebook.com
  У Збаражі виявили скарб польських монет міжвоєнного періоду
У Збаражі виявили скарб польських монет міжвоєнного періоду

Будівельники натрапили на скарб польських монет у Збаражі на Тернопільщині. Проводили земляні роботи на території монастиря.

"Під час земляних робіт на території двору монастиря Бернардинів у Збаражі на глибині 1 м виявили скляну посудину, наповнену монетами Республіки Польща міжвоєнного періоду 1923-1939-х. Вага знайденого скарбу становить 6 кг і складається з монет номіналом від 1 гроша до 1 злотого", - повідомив Національний заповідник "Замки Тернопілля".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біля замку розкопали комору ХІХ століття

Ймовірно, гроші сховали у розпал Другої світової війни й повернутись за ними уже не змогли. Особливої цінності вони не мають. У колекціонерів коштують від 2 грн до 2 тис. грн.

Знахідку планують включити до запасників заповідника.

Унікальну колекцію з 2,8 тис. золотих і срібних монет знайшли у приватному будинку міста Кестхей, Угорщина. Під час Другої світової війни на його місці знаходилось єврейське гетто.

Новий власник будинку натрапив на скарб випадково під час підвальних робіт. Дослідники впевнені, їх заховав власник-єврей, якого пізніше депортували до нацистського табору смерті 1944-го.

Зараз ви читаєте новину «У монастирі викопали скарб». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 611
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути