Ексклюзиви
Середа, 21 липня 2021 12:22

У давньому горщику знайшли сотні срібних монет
4

Усі монети викарбували в III ст. до н.е.
Фото: Sharjah Archaeology Authority
Усі монети викарбували в III ст. до н.е.
Усі монети викарбували в III ст. до н.е.
Усі монети викарбували в III ст. до н.е.

Археологи виявили 409 давніх монет під час розкопок у містечку Млейха емірату Шарджа Об'єднаних Арабських Еміратів.

Спочатку розкопали глиняний горщик завважки 9 кг. Одразу запідозрили, що всередині зберігаються рідкісні артефакти, але не хотіли передчасно пошкодити їх. Знахідку передали до лабораторії, де її обережно відчинили. Тоді ж із посудини посипалося безліч монет, інформує The National News.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У полі знайшли 7 тис. золотих і срібних монет

Усі монети викарбували в регіоні приблизно в III ст. до н. е. Серед них трапляються унікальні за дизайном, однак здебільшого вони є традиційними для свого часу. На деяких можна побачити зображення полководця Олександра Македонського й бога Зевса.

Фахівці пояснюють, що колись Млейха була важливим центром торгівлі на Аравійському півострові. Саме тому сьогодні місце має величезне археологічне значення.

Нещодавно шукачка скарбів Кет Джайлз знайшла 87 монет і 13 срібних зливків часів вікінгів під час пошуків із металодетектором на британському острові Мен.

Срібні монети викарбували між 990 і 1030 роками в Англії, Дубліні, Ґерманії та безпосередньо на острові Мен. На більшості зображені портрети короля Англії, Данії та Норвегії Кнута, короля Англії Етельреда II, імператора Священної Римської Імперії Оттона I, а також короля Зіґрітта Шовкобородого, який правив Дубліном із 990-го до 1036 року й мав скандинавське походження.

За словами дослідників, скарб можна порівняти із сучасним гаманцем, у якому лежать усі види кредитних карток, банкнот і монет різних країн, зібраних для поїздки за кордон.

Зараз ви читаєте новину «У давньому горщику знайшли сотні срібних монет». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі