Ексклюзиви
Пʼятниця, 09 серпня 2019 08:20

Турецьких матросів палицями виганяли на бій з козаками

Турецьких матросів палицями виганяли на бій з козаками
Козацька флотилія рушила на Стамбул через Дніпро. Картина "Козаки здобувають Кафу" А. Орльонова

Козацька флотилія під приводом запорізького гетьмана Якова Бородавки-Нероди 9-го серпня 1620 року рушила на Стамбул.

Невдоволені Роставицькою угодою 1619 року, козаки скинули з гетьманства поміркованого Петра Конашевича-Сагайдачного й обрали гетьманом Бородавку. Про походження і ранній період життя Якова Бородавки не збереглося відомостей. Його родовим прізвищем було "Нерода", ним він підписував документи. Прізвисько "Бородавка" йому дали козаки.

Для війни із турками гетьман зібрав ескадру із півсотні чайок – дерев'яних човнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто штурмували місяць

Запорожці розгромили частину гарнізону і пограбували передмістя. Деякі архівні документи стверджують, що страх перед козаками був настільки великий, що турецьких матросів доводилося бити киями аби змусити зійти на галери та вийти проти українських чайок. Втрати козаків були невеликі, на Січ забрали кілька сотень визволених невільників.

Коли Сагайдачний вернувся з Варшави до козацького війська під Хотин, Якова Бородавку звинувачено у воєнних прорахунках і його позбавлено гетьманської булави на користь Сагайдачного.

Козацько-московські сили 17 липня 1696 року взяли турецьку фортецю Азов - на лівому березі ріки Дон, за 8 км від впадання її в море.

Зараз ви читаєте новину «Турецьких матросів палицями виганяли на бій з козаками». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі