Ексклюзиви
Вівторок, 21 вересня 2021 11:14

Розрахунки економіста з українського містечка використав уряд США

У містечку Чарторийськ на Волині 21 вересня 1901-го народився Аарон Діректор. Він став провідним економістом у США, його розрахунки використовував уряд.

Автор: promarket.org
  Аарон Діректор досліджував безробіття
Аарон Діректор досліджував безробіття

1913 року подружжя Діректор з двома дітьми виїхали з Чарторийська до Північної Америки. Оселились у місті Портленд у штаті Орегон.

Аарон досить сумлінно навчався і, завдячуючи добрим оцінкам, зміг стати студентом одного з найпрестижніших вузів - Єльського університету. Після отримання диплому він одразу розпочав викладацьку діяльність у стінах Портлендського трудового коледжу. Потім влаштувався в Юридичну школу університету в Чикаго. Там зробив багато досліджень з економіки, створив свою наукову школу.

Пізніше працював у Військовому департаменті та Департаменті торгівлі.

Досить тісно співпрацював із нобелівським лауреатом Мілтоном Фрідманом, чоловіком сестри. Спільно вони опублікували кілька наукових праць з економіки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому Україна має дякувати за Незалежність - 30 діячів

В 1950-х Аарон Діректор заснував науковий журнал з права та економіки. Працював в Інституті Гувера Стенфордського університету. Досліджував тему безробіття. Його напрацювання використовував уряд США.

Аарон Діректор помер у віці 102 роки. Поховали в штаті Каліфорнія.

Автор: law.uchicago.edu
  Аарон Діректор (сидить крайній праворуч) та його колеги Чиказького університету
Аарон Діректор (сидить крайній праворуч) та його колеги Чиказького університету
Щороку у вересні Луцьк відзначає річницю від дати першої писемної згадки про місто. Це запис 1085 року в Іпатіївському літописі, який стосувався міжусобної боротьби між нащадками князя Ярослава Мудрого.

Gazeta.ua пропонує переглянути колекцію рідкісних фото і листівок з видами міста колекціонера Віктора Літевчука. На них є зображення найдавніших будівель Луцька
Зараз ви читаєте новину «Розрахунки економіста з українського містечка використав уряд США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі