Ексклюзиви
Субота, 18 вересня 2021 08:20

Розіслали листи із спорами сибірської виразки

Розіслали листи із спорами сибірської виразки
Адресатам були прислані листи, в конвертах яких знаходився білий порошок. Сибірською виразкою тоді заразилися декілька співробітників пошти. Фото: http://www.supotnitskiy.

У США зафіксували 18 вересня 2001-го першу розсилку листів із спорами сибірської виразки. Десятки листів надійшли кілька офісів ЗМІ і двом сенаторам.

Атаки почалися через тиждень після теракту 11 вересня 2001-го і проходили в два етапи. На адресу адміністрації губернаторів були прислані листи, в конвертах яких знаходився білий порошок. Сибірською виразкою тоді заразилися декілька співробітників пошти, що сортували конверти, і офісні службовці, що розбирали кореспонденцію. За два тижні помер у лікарні журналіст Роберт Стівенс, який розпечатав конверт. 22 людини заразилися сибірською виразкою, п'ятеро померли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дитина заразилася сибірською виразкою - проводять перевірку

2008- го ФБР довело, що смертельний вірус розсилав психічно хворий американський науковець Брюс Айвінс. Він покінчив життя самогубством і не мав стосунку до терористичної мережі Бен Ладена.У США з 2001 року були зафіксовані сотні випадків розсилки листів, в конвертах яких знаходився білий порошок, проте жодного разу в підозрілій речовині не були виявлені спори сибірської виразки.

Перша в світі епідемія сибірки почалася в російському Свердловську, теперішньому Єкатеринбургу, 2 квітня 1979-го. Коли люди почали скаржитися на хворобу, радянська влада заявила, що хворі наїлися зараженого м'яса. Розвідки інших країн знали, що в місті у військовій лабораторії розробляли біологічну зброю. Через 13 років з'ясували, що працівники лабораторії не змогли замінити фільтр. Стався викид спор сибірки в повітря. Вітер поніс їх у передмістя. Заразилися люди й худоба. Епідемія тривала 6 тижнів. У місті померли 62 людини. Ще 32 були у тяжкому стані.

Зараз ви читаєте новину «Розіслали листи із спорами сибірської виразки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі