Ексклюзиви
четвер, 12 лютого 2015 13:30

Раніше для прасування одягу використовували сковорідку - раритетні фотографії
32

Фото: bigpicture.ru
Отже, спочатку для розгладжування одягу використовували плоский камінь: вологий одяг, придавлений такою "праскою", висихаючи, втрачав частину складок. Вже в IV столітті до нашої ери стародавні греки винайшли спосіб розгладжування просторого одягу з полотна за допомогою гарячого металевого прута.
Праска з вугіллям, що горить всередині, з'явилася лише в середині XVIII століття. До цього одяг прасували інструментом, дуже схожим на велику сковорідку. Попередницею сучасної праски була жаровня з вугіллям. Зовні вона нагадувала звичайну сковорідку: всередину чавунної жаровні з ручкою закладалися гаряче вугілля і такою своєрідною "сковородою" починали "прасувати" одяг. "Праска" не відзначалася зручністю і безпекою: працювати було дуже незручно, іскри і дрібні вуглинки раз у раз вилітали з жаровні.
З часом почали користуватися двома прасками: поки одна нагрівалася на печі, іншою прасували. Найпростіші праски - нагрівальні. Перед використанням чавунні моноліти розігрівали в печі. Ці праски важили по-різному - від 1 до 10 кг.

Ще з давніх-давен люди прагнули гарно виглядати. З цією метою вони прасували свій одяг. Першими "прасками" були плоскі камені, які клали на одяг після прання. Після висихання одяг мав значно менше складок.

Іншим важливим етапом в еволюції прасування стало використання в якості прасок своєрідних сковорідок, в які клали вугілля. Однак ця праска була дуже неідеальною - вуглинки випадали з неї і випалювали одяг.

За останні чотири століття праска значно еволюціонувала від сковорідки до сучасної праски з термостатом. У цьому можна переконатися завдяки раритетним фотографіям прасок давнини.

Зараз ви читаєте новину «Раніше для прасування одягу використовували сковорідку - раритетні фотографії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути