вівторок, 18 серпня 2020 11:20

Президента взяли під домашній арешт

Президента взяли під домашній арешт
Горбачова утримували на дачі у Форосі 18-21 серпня 1991 року. Фото: history4you

Президента СРСР Михайла Горбачова взяли під домашній арешт на дачі у кримському селищі Форос 18 серпня 1991 року. Події поклали початок серпневому путчу.

Перед тим начальнику президентської охорони Володимиру Медведєву повідомили, що охоронцям наказали нікого не пропускати через резервні ворота. Уже о 16:30 на територію президентської дачі заїхали 5 чорних автомобілів. З одного вийшов керівник служби охорони КДБ Юрій Плеханов, тому кортеж одразу пропустили.

Плеханов, а з ним і секретар ЦК КПРС Олег Шенін, заступник міністра оборони Валентин Варенніков, керівник апарату президента Валерій Болдін і заступник голови Ради оборони Олег Бакланов, рушили до будинку.

Медведєв доповів Горбачову про їх прибуття. Той намагався отримати інформацію про цілі візиту, однак усі телефони було вимкнено, а згодом замовкли радіо і телевізор. Президент зрозумів небезпеку, сказав дружині Раїсі про можливий арешт і що не піддаватиметься на шантаж. Тоді вийшов на переговори. Прибулі сказали, що їх привели "вимушені обставини".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Провели референдум, який змінив державний лад

Пізніше стало відомо, що Горбачову говорили про можливий розвал СРСР і неконтрольовану політичну обстановку. Примушували ввести в країні надзвичайний стан чи передати повноваження віцепрезиденту Геннадію Янаєву, який і очолить ДКНС. Горбачов відмовив.

До ранку 19 серпня військові, підвідомчі КДБ, заблокували президентську дачу, а також усі транспортні засоби Горбачова, зокрема літаки. Його утримували до 21 серпня.

1 червня 1990 року у Вашингтоні президент США Джордж Буш та радянський лідер Михайло Горбачов підписали договір про припинення виробництва хімічної зброї та скорочення вже наявних арсеналів. Країни починали знищувати 80% своїх великих запасів, але повністю договору не виконали.

Зараз ви читаєте новину «Президента взяли під домашній арешт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути