Політичні настрої у Польщі складаються так, що ворожими і недружніми державами, що плетуть проти Польщі змови оголошуються всі - від Ізраїлю до Німеччини. Лише Росію та її президента Володимира Путіна не чіпають.
Так висловився фахівець з Інституту філософії при Варшавському університеті, експерт Європейського центру моніторингу расизму та ксенофобії Магдалена Сьрода у своїй колонці на Gazeta Wyborcza.
Навіть у зв'язку зі Смоленською катастрофою ніхто не згадує Росію.
"Так, інші диявольські сили потужні - гейське лобі, яке перетворює польських хлопчиків на дівчаток, біженці, які настільки всюдисущі й непередбачувані, що можуть прикидатися студентом медичного вузу у Вроцлаві, роблячи там бомби. Тепер на сцені з'явився єврей - багатоликий, тому що розсіяний по діаспорам ворог: то ізраїльський то американський, європейський. Але тільки не Путін. Путін не єврей, не гей, не німець, не біженець. І Росія більше не наш ворог. Навіть у "Смоленській справі" російська тема зникла", - пише Сьрода.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Польсько-український діалог відтепер можливий лише в Україні" - Український інститут національної пам'яті
Авторка вважає, що така позиція нагадує політику прорадянської Польської Народної Республіки (1952-1989 року).
"У нас є щедра соціальна політика, ідеологізовані ЗМІ і освіта, симулякр демократії, в якій більшість інститутів підпорядковуються одній партії і, нарешті, вороги. Захід намагається позбавити нас суверенітету, Ізраїль - грошей, Франція - виделок (заступник міністра оборони Польщі Бартош Ковнацкий казав, що поляки навчили французів користуватися виделками - Gazeta.ua), а Німеччина - гідності. Одна Росія залишається недоторканною. Так було при ПНР: "Польсько-радянська дружба — це мир, незалежність і щасливе завтра нашої вітчизни"", - заявляє Сьрода.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про польський Інститут національної пам'яті. Зміни передбачають кримінальну відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів".
Коментарі