Ексклюзиви
Вівторок, 18 лютого 2020 10:02

Під церквою виявили стіну з людських кісток

Археологи розкопали стіни з людських кісток у соборі Сен-Баво в містечку Гент, Бельгія. Зазначають, що жахливі споруди створили у XVII ст. з останків, яким на той момент було 200 років.

Стіни складалися зі стегнових і гомілкових кісток дорослих людей. Порожнечі між ними заповнили черепами, в більшості випадків розтрощеними, повідомляє The Brussels Times.

Дослідники припустили, що стіну збудували під час розчищення старого цвинтаря, що завалився. Ймовірно, жителям міста знадобилося місце для нових могил, і старі вирішили знищити. Але скелети не можна було просто викинути, бо церковна традиція і віра у воскресіння забороняли такий вандалізм, тому їх склали в якусь подобу стінки.

"Такого явища у Бельгії ми ще не зустрічали, - сказала керівник проєкту Жанієк Де Грізе. - Маємо схожі приклади в інших країнах, наприклад катакомби Парижа. Але в цьому випадку знахідка Гента не стане туристичною пам'яткою. Кістки приберуть".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У центрі Парижа знайшли кладовище епохи Середньовіччя

Автор: Ruben Willaert
  Під церквою виявили стіну із людських кісток XV ст.
Під церквою виявили стіну із людських кісток XV ст.
Автор: Ruben Willaert
  Під церквою виявили стіну із людських кісток XV ст.
Під церквою виявили стіну із людських кісток XV ст.
У червні 2019 року реставратори німецької церкви у Майнці випадково наштовхнулися на залишки давньоримської базиліки VI ст. Тоді цей собор вважався одним із найважливіших релігійних об'єктів Європи. Під підлогою виявили саркофаг, що важив 700 кг.
Зараз ви читаєте новину «Під церквою виявили стіну з людських кісток». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода