Ексклюзиви
Пʼятниця, 27 лютого 2015 18:53

Національний музей історії України очолила Тетяна Сосновська

Національний музей історії України очолила Тетяна Сосновська
Тетяна Сосновська. Фото: rukotvory.com.ua

Віце-прем'єр з гуманітарних питань – міністр культури України В'ячеслав Кириленко 26 лютого 2015 року призначив Тетяну Сосновськув.о. Генерального директора Національного музею історії України. Представлення колективу відбулось 27 лютого 2015 року, за участі В'ячеслава Кириленка, який згодом написав у Twitter: "Впевнений, музей тепер запрацює по-новому."

Кадрова ротація стала можлива після завершення терміну дії трудової угоди у 72-річногоСергія Чайковського, що керував музеєм 18 років, а перед тим 19 років очолював Відділ музеїв у Міністерстві культури. Згодом, з 1991 по 1997 рр. був завідувачем Музею історичних коштовностей України (відділу НМІУ).

"На мою думку, в музейній галузі України сьогодні є дві проблеми, - вважає Володимир В`ятрович, голова Українського інституту національної пам'яті. -  Перша – це форми подачі матеріалу. В багатьох музеях є надзвичайно цікаві експонати і класично нудна їх подача через стенд-скло. Це пов'язано з тим, що багато музейників не покидали межі України і не мають уявлення про інтерактивно-мультимедійні засоби для більш сильної подачі матеріалу. Інша проблема – це зміст експозицій. За роки незалежності експозиції зазнали косметичних змін, коли в радянський наратив додали сюжетики, що стосуються УНР. Разом з тим, залишається інтерпретація Другої світової війни як Великої Вітчизняної, а Сталін в таких випадках і досі представлений як переможець."

В'ячеслав Кириленко під час зустрічі з колективом подякував Сергію Чайковському за те, що було зроблено протягом останніх років, за те, що музей існує і працює. А також пояснив своє рішення тим, що Тетяна Сосновська є одним з найкращих фахівців в музейній галузі України, в питанні популяризації музею, спадщини є новатором, яка з невеликого меморіального музею зробила установу, що в інформаційному просторі дає фору багатьом іншим музеям, і яка вперше в історії України вивела державний музей в фінал європейського конкурсу "Кращий музей Європи – 2014." В'ячеслав Кириленко наголосив, що настав час для підходів і експериментів, щоб вдихнути життя в головний музей країни.

Музейний стаж Тетяни Сосновської складає 22 роки. Весь цей час вона працювала в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини в Києві, з них також 18 років – на посаді директора. За роки роботи в Музеї Павла Тичини під керівництвом Тетяни Сосновської було реалізовано десятки видавничих, освітніх, наукових, мистецьких та інтерактивних проектів, під її керівництвом музей вперше в Києві почав працювати з категорією відвідувачів з особливими потребами, розробив власну маркетингову політику та пройшов всі етапи перетворення музею на бренд.

Зараз ви читаєте новину «Національний музей історії України очолила Тетяна Сосновська». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2597
Голосування Який український клуб досягне більших успіхів у Лізі Європи 2018/19?
  • 1) "Шахтар"
  • 2) "Динамо"
  • 3) обидві команди "вилетять" одночасно
Переглянути
Погода