Найкоротше метро у світі відкрили 29 грудня 1995 року у Дніпрі. Його загальна протяжність 7,1 км, час руху в один кінець 14 хв. Метрополітен складається з однієї лінії Центрально-Заводської, на якій збудовано 6 станцій.
Є кілька версій появи метро у місті. Офіційну пов'язують з тим, що місто стало мільйонником. Інша більш стратегічна: у 1970-ті роки, під час холодної війни, Дніпро було закритим містом, і на карті закордонних спецслужб потрапляло під імовірні об'єкти для авіаударів. Щоб уберегти місто, вирішили будувати метро як бомбосховище. Тому глибина 5 з шести станцій сягає 70 м.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Списані вагони метро продали на аукціоні
У 1988 році, коли місто відвідав Михайло Горбачов, говорили, що на будівництві знайшли пласт невідомого металу, який перегороджував шлях та слабо світився, наче фосфор. Він був не схожий на жоден земний елемент. Знахідку оглянули спецслужби, після чого віддали наказ терміново вивезти всіх робочих у невідомому напрямку. А ту ділянку метро засипали і забетонували. Місто поширилися чутки, що метро знаходиться у зоні уранових руд. Будівництво зупинили на кілька років.
Після Перебудови у 1991 році Дніпро стало відкритим містом. Голова Дніпропетровської обласної ради Павло Лазаренко оголосив метрополітен головним пусковим об'єктом року і очолив будівництво. До спорудження підземки залучили найбільші підприємства міста. Вперше за останні роки будівництво метро тривало форсованими темпами, на окремих об'єктах роботи проводилися цілодобово. На офіційному відкритті прохідник Леонід Ретинський сказав пасажирам: "Наше метро – стовідсотково безпечна споруда. Усі тунелі взяті у міцні кільця тюбінгів, і немає такої сили у природі, яка була б здатна зруйнувати цей моноліт. Лише пряме влучення атомної бомби становитиме небезпеку. Та вірю, що Бог врятує нас від цієї напасті".
Зараз Дніпровським метро за добу користуються близько 22 тис людей. Триває будівництво ще трьох станцій, які планують відкрити до 2021 року.
З початку 2017 року до бюро знахідок в КП "Київський метрополітен" найчастіше надходили гаманці, парасольки, головні убори, сумки або пакети з особистими речами. Однак деякі пасажири забувають у метро неочікувані речі: серед знахідок є праска, банка з зубними протезами та кувалда.
Коментарі