У Туреччині археологи знайшли давньоримські монети, заховані у глечик.
"Вік 651 монети становить близько 2100 років, але, незважаючи на це, текст і зображення, вигравірувані на них, усе ще можна прочитати. Ця знахідка є унікальною колекцію. Цілком імовірно, що високопоставлений військовий прибув в Айзаной і закопав ці монети тут з невідомої нам причини", - сказала Еліф Озер, археологиня з Університету Памуккале в Туреччині, пише Live Science.
Археологи знайшли глечик на березі річки в Айзаноі у вересні 2019 року. Їм вдалось ідентифікували 439 срібних денаріїв і 212 кістофорових срібних монет з Пергама.
"Багато монет карбували в південній Італії. Вони датуються 75 і 4 роками до нашої ери. На них зображені портрети римських імператорів, серед яких Цезар, Брут, Марк Антоній, а зворотна сторона розповідає іншу історію", - зазначила Озер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На території залізничного вокзалу виявили залишки храму
На одній з монет є сцена з троянським героєм Енеєм. Він несе царя Анхиза на спині. Це сцена з "Енеїди" Вергілія, у якій Еней виносить свою сім'ю з палаючої Трої.
Дослідники відправили скарб в Музей анатолійських цивілізацій в Анкарі.
У Туреччині археологи відкопали статую священика. Скульптурі близько 2 тис. років. Її виявили під землею в турецькій провінції Денізлі, у стародавньому місті Лаодикія.
Коментарі