Субота, 29 лютого 2020 08:20

Мореплавець залякав індіанців природнім явищем

Мореплавець залякав індіанців природнім явищем
Колумб сказав вождям індіанців, що його боги обурені поведінкою і заберуть місячне світло. Фото: pimpavlov

Мореплавець Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців 29 лютого 1504-го. Воно тривало 45 хвилин.

Колумб очолив четверту експедицію з чотирьох кораблів 1502-го. Допливли до острова Ямайка. Команда прожила там один рік. Аборигени спочатку приносили їм їжу та воду, але згодом перестали. Людям загрожувала голодна смерть.

Колумб вирішив залякати індіанців, використовуючи знання астрономії. Знав, що в ніч на 1 березня 1504 року відбудеться повне місячне затемнення. Колумб сказав вождям індіанців, що його боги обурені поведінкою і незабаром продемонструють це. Коли місяць вночі зник - індіанці в жаху стали просити вибачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тіло англійського мореплавця аборегени повернули у кошику

Колумб пішов в свою каюту і дочекався кінця затемнення, що тривало 45 хвилин. Вийшов і повідомив, що вони прощені, і поставки провізії стали такі як раніше.

Колумб відкрив понад 700 островів, Мексиканську затоку, побував на материковій частині Південної та Центральної Америки. Останні роки життя у злиднях та боротьбі з королем за обіцяні привілеї. 10 травня 1506 року Колумб на сімдесятому році життя помер. В 1540 році останки Колумба з іспанської Севільї перевезли на острів Гаїті й перепоховали в Санто-Домінґо.

У сутичці з місцевими тубільцями з Гавайських островів 14 лютого 1779 року загинув англійський мореплавець Джеймс Кук. Місцеві убили і розчленували його тіло.

Зараз ви читаєте новину «Мореплавець залякав індіанців природнім явищем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода