Четвер, 28 травня 2020 17:18

Могилу вікінгів знайшли під підлогою будинку

Подружжя Крістенсенів із Норвегії знайшло могилу вікінгів під власним будинком. Родина зняла підлогу для встановлення теплоізоляції.

У ґрунті, окрім каміння, помітили темно-синю скляну намистину, яку прийняли за колесо іграшкового автомобіля, а потім знайшли сокиру і залізні шматки. Спочатку вирішили, що це залишки якогось сільськогосподарського реманенту, але пізніше звернулися до археологів, повідомляє The Local.

Автор: Nordland County Council
  Подружжя натрапило на давню сокиру та елемент прикраси
Подружжя натрапило на давню сокиру та елемент прикраси

Експерти прибули та встановили, що знахідки пов'язані з могильником залізної доби чи епохи вікінгів. Зазначили, що сокиру виготовили в період 950-1050 років. Її передали до музею.

"Я ніколи не чув про такі знахідки під підлогою, хоча займаюся справою вже майже 30 років. Гадаю, подружжя отримає якусь винагороду", - каже археолог Мартінус Хауглід. Нині планує провести подальші розкопки.

Родина розповідає, що знає історію будинку з 1914 року, але жодних згадок про могильник вікінгів у ній не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У полі знайшли срібну прикрасу вікінгів

Автор: Nordland County Council
  Під підлогою приватного будинку знайшли могилу вікінгів яку розкопуватимуть
Під підлогою приватного будинку знайшли могилу вікінгів яку розкопуватимуть
У Норвегії внаслідок танення льодовиків виявили речі вікінгів. Дослідження льодовиків почали 2011 року в провінції Оппланд. Дослідники Ларс Пільо, Еспен Фінстад та Джеймс Барретт нещодавно опублікували результати.
Зараз ви читаєте новину «Могилу вікінгів знайшли під підлогою будинку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода