В давньому світі коноплю використовували часто і в найрізноманітніших випадках.
Єгиптяни рано дізналися про лікувальні властивості коноплі, повідомляє Ancient Origin. В близько 1550 р. до н. е. знайшли найстаріший у світі папірус із медичними рецептами. І в ньому міститься ряд формул із використанням коноплі. Її вживали для полегшення болю та запалення, викликаних різними захворюваннями і травмами. У ранньому Єгипті жінки вживали маріхуану, щоб позбутися депресії.
Але найстаріші згадки про використання коноплі в медичних цілях сягають 2000 р. до н. е. Тоді нею лікували глаукому, катаракту, геморой, вагінальні кровотечі і навіть рак. Хоча вчені припускають, що вона була радше не ліками, а знеболюючим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протягом 10 років померли всі учасники експедиції відкриття гробниці Тутанхамона
Коноплю знайшли в мумії фараона Рамсеса II. Знаходили її і в інших муміях. Вчені вважають, що канабіс був частиною культури давніх єгиптян.
Сешат, богиню мудрості, часто зображували з листом коноплі над головою. Із коноплею також пов'язували богиню-кішку Бастет. Віруючі вживали маріхуану на фестивалях, присвячених їй.
Також із коноплі робили канати і паруси. Римський імператор Аврелій навіть ввів податок на коноплю.
В сучасному Єгипті марихуану досі не вважають небезпечним наркотиком, хоча вона і заборонена законом.
У столиці Єгипту, Каїрі під час ремонту каналізації знайшли статую Рамзеса ІІ. Археологи були змушені виловлювати з грунтових вод бюст фараона, його голову та інші частини: голову, корону, вухо.
Коментарі