Монарші шлюби планувалися батьками. Такі союзи мали на меті поєднати людей із знатних родів. Коли монархи одружувалися з жінками, що не походили з монарших сімей, це розцінювалося, як розрив шаблону. Діти народжені в такому шлюбі не мали права на престолонаслідування. Повідомляє Hisoria.Focus.
До вашої уваги п'ять найпомітніших мезальянсів в історії монарших родин.
1. Кристіан IV Данський та Кірстен Мунк
Обраниця короля Данії була представницею одного з найбагатших чеських аристократичних родів. Втім, соціальний статус Кірстен дозволяв укладення з нею морганатичного шлюбу. Кристіан IV і Кірстен Мунк одружилися 31 грудня 1615 року. Діти від цього союзу не мали тоді права на престол. Кірстен у 1627 році отримала титул графині Шлезвіг-Гольштейн.
2. Людвік XIV і Франсуаза д'Обіньє Ментенон
Свою кар'єру при дворі короля Франції вдова письменника Поля Скаррона розпочала з виховання позашлюбних дітей короля Людовіка XIV. У 1678 році монарх надав Франсуазі титул маркізи Ментенон. У 1684 році вони уклали "таємний шлюб". Незабаром маркіза стала найвпливовішою персоною після короля у Франції. Після смерті Людовіка XIV Франциска покинула Версаль і оселилася в Сен-Сір, де і померла в 1719 році.
3. Станіслав Август Понятовський і Єлизавета Грабовська
Єлизавета Грабовська була коханкою польського короля в кінці 60-х років 18-го століття. Вона супроводжувала його до самої смерті 12 лютого 1798 року у Санкт-Петербурзі. Вона була дружиною генерала Яна Єжи Грабовського та мала п'ятьох дітей, з яких четверо були дітьми короля. Всі носили прізвище Грабовського і були виховані в католицькій вірі. Не збереглися документи, що підтверджують укладення шлюбу Грабовської та Понятовського. Але згідно із свідченнями у щоденниках, весілля насправді відбулося.
4. Олександр II і Катерина Довгорукова
Цар зустрів 17-ти річну Катерину восени 1864 року. Як представниця російської князівської родини, Довгорукова не хотіла бути тільки коханкою Олександра II. Цей, однак, був одружений на Марії Олександрівні. Дилему закоханих вирішила смерть імператриці 3 червня 1880 року. Вже через місяць Довгорукова стала морганатичною дружиною імператора. Вона отримала титул герцогині Юрієвської. Шлюб тривав менше року – 13 березня 1881 р. Олександр II загинув у результаті замаху активіста організації Народна Воля, Ігнатія Гриневицького. Після смерті чоловіка Довгорукова виїхала з дітьми у Францію, де опублікувала свої спогади під псевдонімом Віктор Лаферте. Правнук Довгорукої по чоловічій лінії нині є шанованим бізнесменом у сфері комп'ютерних технологій.
5. Едуард VIII і Волліс Сімпсон
Роман короля Великобританії з двічі розлученою американкою призвів у грудні 1936 року до його зречення від престолу. Едвард познайомився з Уолліс в 1934 роц на одному з прийомів. 2 травня 1937 року вже після зречення від престолу, як герцог Віндзорський, Едуард одружився на 40-річній Волліс.
Один з перших офіційних візитів пари був з Адольфом Гітлером, котрий сказав, що Волісс була б прекрасною королевою. Про Волліс Сімпсон протягом багатьох років розповсюджували чутки, що вона німецька агентка та симпатизувала нацистам. Шлюб Едуарда та Волліс був справді щасливим: вони були разом 35 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 36 років тому не стало Володимира Висоцького