Пʼятниця, 02 серпня 2019 10:54

Із Польщі примусово виселили півмільйона українців

Із Польщі примусово виселили півмільйона українців
З Польщі примусово виселили 500 тис українців Фото: espreso.tv

II етап примусової депортації українців із Холмщини, Лемківщини та Підляшшя - тепер територія Польщі завершили 2 серпня 1946-го. Тоді з українських етнічних територій на терени УРСР виселили близько 482 тис. осіб.

Угоду про евакуацію українського населення з території Польщі підписали уряд УРСР і Польський комітет національного визволення ще 1944-го. За нею українці мали добровільно виїхати до УРСР.

Переселення планували проводити мирно у декілька етапів. З УРСР переселялися на Батьківщину також поляки. Попри домовленості, процес перебував під контролем і свавіллям польських і радянських військових. Це викликало опір населення та активувало діяльність українських повстанців і польських військових. Свої зусилля спрямували на боротьбу одне з одним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депортованим заборонили повертатися в Україну

Завершальним етапом переселення українців стала етнічна чистка відома під назвою операція "Вісла" 1947-го.

Під час таких акцій цілі народи позбавлялися усіх громадянських і людських прав.

Населення Північної Буковини, Хотинщини та Акерманського повіту примусово вивезли до віддалених районів Радянського Союзу 13 червня 1941-го. Повній ліквідації підлягали люди, які не вважались носіями комуністичної ідеології - політики, економісти, священики, громадські активісти, підприємці.

Зараз ви читаєте новину «Із Польщі примусово виселили півмільйона українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 325
Голосування Яке місце посяде збірна України з футболу у відборі до Кубку світу-2022?
  • 1) перше
  • 2) друге
  • 3) третє
  • 4) четверте
  • 5) п'яте
Переглянути