Короткий ремінь і пряжка, які археологи знайшли на цвинтарі Глостерского собору у Великобританії використовували для кріплення протезу.
Вчені довгий час не могли зрозуміти, яке призначення мали предмети, знайдені у могилі, повідомляє Ancient Origin.
Ремінець був увесь в бруді. Його довго аналізували, доки не знайшли частки кісток та дерева. Раніше фахівці вважали, що це камінці.
Таким чином дійшли висновку, що пристрій тримав дерев'яний протез.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли "модно одягнуту" первісну людину
Протези кінцівок люди використовували з давніх часів. В Каїрі, Єгипет археологи знайшли штучний великий палець із дерева і шкіри. Він кріпився до 3000-літньої мумії єгипетського дворянина. Але палець прикріпили вже після смерті. Давні єгиптянани вірили у потойбічне життя і для них було важливо увійти в нього з усіма кінцівками. Потім археологи знаходили на муміях протези рук, ніг, вух, носів та навіть геніталій.
Давні римляни почали робити протези з заліза. Римському генералу Маркусу Сергію, який втратив руку у Другій Пунічній війні зробили металеву руку, щоб той міг тримати щит.
Протези з дерева і заліза робили протягом усієї подальшої історії людства. В ХХ ст. їх почали робити із пластику, алюмінію та композитних матеріалів.
Данський школяр Даніель Крістіансен з міста Біркельсе, що в Північній Ютландії, знайшов уламки німецького літака Ме-109 часів Другої світової з останками пілота.
Коментарі