Англійський мореплавець Генрі Гудзон 3 вересня 1609-го відкрив гавань, навколо якої згодом виникло місто Нью-Йорк.
Навесні 1609 року Генрі Гудзон на трищогловому кораблі "Півмісяць", що належав голландській Ост-Індській компанії, залишив Амстердам у Нідерландах. Вирушив на пошуки північно-західного проходу з Атлантичного в Тихий океан. Того ж року досяг Східного узбережжя Північної Америки, відкривши острів Манхеттен. Пройшовши по річці, що згодом отримала його ім`я, до точки, де нині розташоване місто Олбані, столиця штату Нью-Йорк.
Зіткнувшись з ворожістю індіанців, першопроходець повернув назад. Після він зробив висновок, що річкового проходу в Китай і до південних морів немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Нью-Йорк зустрічав мігрантів наприкінці XIX ст. - добірка фото
Англійський мореплавець насправді не відкрив жодного материка. Зате він обстежив значну частину узбережжя Північної Америки, зробивши ряд інших відкриттів. До мореплавця прийшла посмертна слава: Велику Північну річку було названо його ім'ям; протоку — Гудзоновою. Море, що стало його могилою, — Гудзоновою затокою. Крім вищезазначених річки, затоки і протоки, в честь Гудзона названі деякі географічні об'єкти в США: округ Хадсон в штаті Нью-Джерсі, міст Генрі Гудзона в Нью-Йорку, місто Гудзон в штаті Нью-Йорк.
1892-го на острові в бухті річки Гудзон створили федеральну міграційну станцію. Вона приймала мігрантів, що прибували кораблями. Першою повний медичний і психіатричний огляд пройшла 17-річна ірландка Енні Мур 1892-го. Лише за один рік через станцію пройшло 400 тис. людей
Коментарі