Субота, 23 січня 2021 01:13

Дізналися, якими були перші гроші у Європі

Дізналися, якими були перші гроші у Європі
Першими грошима Європи бронзового віку були дрібні бронзові предмети Фото: MHG Kuijpers

Вчені встановили, що в Європі раннього бронзового віку грошима служили невеликі бронзові предмети. До такого висновку дійшли, знаходячи одноманітні артефакти протягом багатьох років розкопок.

У південній частині Центральної Європи – в південній Німеччині, Чехії та Австрії грошима були бронзові смужки і кільця, а в північній та північно-східній Німеччині й Польщі - бронзові сокири. Усі артефакти одночасно зустрічаються у центральній Німеччині та історичних областях Богемії і Моравії, що в Чехії, передає "Урядовий Кур'єр".

Також серед артефактів знаходили порізані та зв'язані разом. На думку дослідників, це говорить про розвиток інструментів зважування та системи розрахунку.

"Ми припускаємо, що виробництво практично повністю ідентичних копій кілець, пластин і лез сокир і їх використання в якості товарних грошей призвело до більш широкого визнання вагових стандартів і виникнення системи ваг в Центральній Європі", – зазначили дослідники

Наприкінці бронзового віку у скарбах почали з'являтися дрібні предмети виготовлені з золота.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дні ставка знайшли 10 тис. срібних монет

Нещодавно археологи з університету Хайфи знайшли скарби з підробленими давньоєгипетськими срібними зливками у давніх містах Бейт-Шеан та Мегіддо на півночі Ізраїлю. Знахідки датували XII ст. до н.е.

За словами вчених, загалом у 8 з 35 скарбів з Ханаану виявили покриті сріблом зливки міді. Усі мали ідентичний зовнішній вигляд зі справжніми дорогоцінними, втім, значно меншу цінність.

Зараз ви читаєте новину «Дізналися, якими були перші гроші у Європі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі