Динозаври не були ні теплокровними, як сучасні ссавці і птахи, ні холоднокровними, як рептилії чи амфібії. Дослідження американських учених свідчать про те, в організмах цих древніх ящурів поєднувалися обидва принципи обігріву тіла.
Палеонтологи і біологи з університетів штатів Нью-Мексіко і Арізона стверджують, що динозаврів, які населяли Землю мільйони років тому, слід відносити до особливої категорії живих істот, яку вони називають мезотермічною, тобто середньою між теплокровними і холоднокровними.
Вчені проаналізували структуру кісток 381 виду тварин, серед них - 21 виду динозаврів, зокрема, тиранозаврів, аллозаврів і троодонів, та прийшли до висновку, що темпи зростання древніх ящурів були середніми - більш високими, ніж у холоднокровних, але більш низькими, ніж у теплокровних.
"Наші результати показують, що метаболізм динозаврів не характерним ні для теплокровних, ні для холоднокровних організмів. Вони функціонували не так, як ссавці чи птахи, і не так як рептилії та риби", - підкреслив еволюційний біолог з Університету штату Арізона Брайан Енквіст.
Як стверджують вчені, динозаври частково обігрівали свої тіла самостійно, як теплокровні, а частково покладалися на довкілля - подібно до холоднокровних.
За словами дослідників, тварини, які використовують цю стратегію, є і серед сучасних мешканців Землі. До цієї категорії відносяться деякі види акул, тунця, шкіряста черепаха, а також качкодзьоб і єхидна.
Коментарі