
Вперше вилетіли у бій 20 жовтня 1944-го японські камікадзе. Загін сформували із пілотів-смертників від 16 років.
Камікадзе в перекладі з японської - "божественний вітер". З'явилися на заключному етапі Другої світової війни. Їхнім завданням було ціною власного життя скинути бомби або пошкодити літаками ворожі кораблі. Усього підготували 3912 пілотів-камікадзе. Добровольців було в три рази більше, ніж літаків. Камікадзе звеличували як героїв, їх поминали у святилищах як богів-камі, їхні рідні відразу ж ставали найшанованішими людьми у своєму місті чи селищі. Перед вильотом камікадзе присвоювався ранг офіцера. З ним прощалися у старовинний самурайський спосіб з розпиттям чарки саке і зав'язуванням білосніжної пов'язки хатімакі на чолі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німці врятували пасажирів торпедованого корабля
Перша атака камікадзе була проведена 21 жовтня 1944-го проти флагману австралійського флоту, важкого крейсера "Австралія". Озброєний 200-кілограмовою бомбою літак торпедував палубні надбудови "Австралії", розкидавши уламки й паливо по всьому кораблю. Однак бомба не вибухнула. Але 30 чоловік загинуло, включаючи капітана корабля.
Під час Другої світової камікадзе потопили 70 кораблів і суден, ще близько 400 отримали пошкодження. Загинуло більше 5 тис. військовослужбовців, стільки було поранено.
У філіппінській затоці Лейте 23 жовтня 1944 року почалась найбільша морська битва в історії людства. Протистояли американський та японський флоти. Біля Лейте японці вперше використали тактику камікадзе - пілотів-смертників. Усього японці потопили один і вивели з ладу шість авіаносців, втративши 17 літаків. Вони програли битву. Американці потопили один з двох найбільших лінкорів світу "Мусасі" і пошкодили другий — "Ямато".
Коментарі