Ексклюзиви
пʼятниця, 03 червня 2016 14:11

Архітектура нацистів на тодішніх і теперішніх світлинах
13

Нюрнберг, майданчики для ралі. Широка паркова зона на південно-східній стороні Нюрнберга була перетворена в 20-х і 30-х роках у місце для щорічних партійних мітингів - масових нацистських навчань пропаганди. Там Гітлер і інші лідери зверталися до людей із знакових трибун, розроблених улюбленцем фюрера - архітектором Альбертом Шпеєром.
Фото: theguardian.com
Після 1945 року на нюрнберзьких майданчиках для ралі постали безліч споруд, включаючи парки, закритий манеж, футбольний стадіон і житла, а також музей, який пояснює роль Нюрнберга в історії нацистів. Зараз місто вирішує, чи варто витрачати близько 70 млн €, щоб уберегти трибуну від розвалу.
Берлін виграв право на проведення 1936 Олімпійських ігор до того, як до влади прийшли нацисти. Ставши канцлером Німеччини, Гітлер був переконаний у цінності пропаганди, яку вони запропонували. Планування спортивних споруд були зроблені більш амбітними. Центральним був Олімпійський стадіон. Сподівання нацистів, що ігри покажуть арійську перевагу були дещо спантеличені досягненнями чорного американського спринтера та стрибуна в довжину Джессі Оуенса, який виграв 4 золоті медалі.
Олімпійський стадіон пережив руйнування більшої частини Берліна. Перед світовою футбольною першістю 2006 року запропонували його знести й замінити на новий. Після довгих дебатів його відлагодили за 242 млн €, і тепер один з найкращих у світі стадіонів.
Фюрербау - будівля фюрера. Будинок Гітлера для проведення вільного часу в Мюнхені. В вересні 1938 року він був місцем підписання чи не найменш успішної міжнародної домовленості сучасності - Мюнхенської - за якою Англія і Франція помилково вважали, що гарантує «мир у наш час». Там немає пам’ятної дошки про роль будівлі в історії дипломатії, але всередині, в кімнаті, де Чемберлен і Гітлер підписали Угоду, вигляд дуже подібний до 1938 року.

Через сімдесят років після падіння нацистської Німеччини залишається дивовижна кількість її будівель і громадських приміщень. Багатьом із них надане нове використання, іноді трохи суперечливе.

У cвіжій книзі "Реліквії рейху: будівлі залишені нацистами" Колін Філпотт аналізує долю нацистських споруд і пояснює, як це відображає сьогоднішнє ставлення до нацизму.

Зараз ви читаєте новину «Архітектура нацистів на тодішніх і теперішніх світлинах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути