Субота, 16 березня 2019 03:28

Як хрестили дітей 100 років тому
3

Таїнство хрещення, 1916 р, м. Володимир-Волинський
Фото: europeana.eu
Таїнство хрещення, 1916 р, м. Володимир-Волинський
Таїнство хрещення, 1916 р, м. Володимир-Волинський

Ці фото під час Першої світової війни зробив невідомий австрійський фотограф в одному із храмів Володимира-Волинського на Волині.

"Можна сказати, що ці фото є унікальними для історії нашого регіону, бо хрестини 100 років тому не всі мали змогу фотографувати. Такі кадри цінні для дослідників традицій волинян", – вважає дослідниця Тетяна Яцечко-Блаженко, про це повідомляє видання Район.in.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали колоритні місця Львова кінця ХІХ ст

Хрестини тоді могли відбуватися одразу після народження дитини. Це пов'язано з тим, що дитя хотіли захистити від небезпеки, чорта чи відьми.

Важливим етапом в обряді хрещення було визначення майбутніх кумів, яким відводилась роль других батьків. Вони відповідали за духовне виховання дитини, повинні були опікуватись і в разі необхідності брати відповідальність за життя свого похресника.

Як відпочивали біля води в Західній Україні у 1930-х? У першій третині ХХ ст спорт і здоровий спосіб життя займали значне місце. Вперше в історії люди почали займатися спортом масово.

Зараз ви читаєте новину «Як хрестили дітей 100 років тому». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Погода