
Орден Підв'язки, заснований 23 квітня 1348 року королем Англії Едуардом III, є вищою нагородою Великобританії за відданість і доблесть.
Згідно з однією з легенд, цей орден був установлений, щоб увічнити перемогу англійців над французами в битві під Кресі в 1346 році. Саме тоді король Едуард подав знак до початку битви прив'язаною до кінця списа блакитною стрічкою від свого костюма.
Є й інша версія. Вона стверджує, що під час балу король як галантний кавалер підняв з підлоги підв'язку, загублену однією з дам. Цей вчинок викликав насмішки у придворних. Однак король не зніяковів, а відповів: "Багато з вас будуть щасливі і горді, надівши на себе в один прекрасний день таку стрічку! Нехай буде соромно тому, хто погано про це подумає." Його останні слова стали девізом ордена. Саму підв'язку стали носити на лівій ікрі поверх лат як орденську стрічку. Був обраний і патрон ордена - святий Георгій. Сьогодні орден Підв'язки - це знак прапора святого Георгія - червоний хрест на білому фоні, оточений зображенням синьої стрічки з пряжкою, на стрічці написаний девіз ордена. Знак прикрашає парадне темно-синє вбрання лицарів Підв'язки і берет з плюмажем.
Лицарями ордена Підв'язки є члени королівської родини. Всього ж за статутом лицарів ордена Підв'язки не може бути більше 25 осіб, включаючи королеву. В разі смерті старих орденоносців королева нагороджує нових. Зазвичай її рішення стає надбанням громадськості в день Святого Георгія. Щороку в середині червня кавалери і дами ордена Підв'язки збираються в залі Ватерлоо Віндзорського замку і відвідують каплицю святого Георгія.
Коментарі