Ексклюзиви
Четвер, 14 січня 2016 13:53

26 років тому світ покарав СРСР за Афганістан
7

Фото: jnsm.com.ua

14 січня 1980 року Генеральна Асамблея ООН засудила інтервенцію СРСР в Афганістані

Генеральна Асамблея ООН 104 голосами проти 18 засудила інтервенцію СРСР в Афганістан і прийняла резолюцію, що вимагала "негайно, безумовно і повністю вивести всі війська з Афганістану". Однак, це ніяк не вплинуло на подальші дії Рядянського Союзу, котрий, користуючись своїм право вето, за декілька днів перед тим заблокував прийняття подібної резолюції Радою Безпеки ООН.

Зауважуємо, що 12 грудня 1979 року на засіданні Політбюро ЦК КПРС було прийнято рішення про інтервенцію радянських військ до Афганістану. За формальний привід вважалися прохання керівництва Афганістану до Політбюро ЦК КПРС.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. Втрати Радянської Армії становили більше 14 тисяч осіб.

Авантюра з Афганістаном коштувала для Радянському Союзу занадто дорого. Від початку інтервенції політика "Розрядки" (потепління у відносинах США та СРСР) була остаточно похована, а образ агресора остаточно закріпився за Радянським Союзом. Окрім того, надмірні витрати на військове озброєння довели економіку до колапсу.

Зараз ви читаєте новину «26 років тому світ покарав СРСР за Афганістан». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 392
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути