Ексклюзиви
Четвер, 14 січня 2021 17:08

Тихий серцевий напад - симптом, про який ви не знали

Тихий серцевий напад - симптом, про який ви не знали
Під час тихого серцевого нападу людина може навіть не відчути ніяких симптомів. Фото: pixabay.com

Людина може навіть не запідозрити, що у неї стався тихий серцевий напад.

Вони відбуваються частіше, ніж можна подумати, кажуть фахівці Гарвардської медичної школи, передає medikforum.

Інфаркт розвивається, коли одна із серцевих артерій блокується так, що в серце перестає надходити кров. Серцевий м'яз втрачає поживні речовини й кисень та пошкоджується. Згодом його тканини починають відмирати.

"Під час інфаркту пацієнти зазвичай відчувають сильний біль або стиснення у грудях, супроводжувані холодним потом і нудотою. Але в разі тихого серцевого нападу цих симптомів може і не бути", - кажуть медики.

Однак під час тихого серцевого нападу людина може навіть не відчути ніяких симптомів. Але ознаки нездужання частіше за все можна помітити. Людина може відчувати втому та фізичний дискомфорт, які асоціюються з перевтомою, поганим сном.

Також учені зазначають, що ознакою тихого серцевого нападу може бути печія.

"Нерідко зі шлунковим рефлюксом, нетравленням шлунка і печією люди, які переживають інфаркт, плутають легкий біль, який ними викликається, у горлі або грудях", - попередили фахівці.

За словами медиків, майже половина серцевих нападів проходить майже безсимптомно. Тому варто більш уважно ставитися до свого здоров'я та стежити за змінами самопочуття.

У період з 4 до 10 січня в Україні понад 89 тис. людей захворіли на грип та ГРВІ. Це вдвічі більше, ніж за цей самий період підтверджених хворих на коронавірус.

Зараз ви читаєте новину «Тихий серцевий напад - симптом, про який ви не знали». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі