Четвер, 23 березня 2017 12:00

Щороку робити флюорограму для виявлення туберкульозу не потрібно - лікар

Щороку робити флюорограму для виявлення туберкульозу не потрібно - лікар
На туберкульоз найбільше хворіють тридцятирічні. Фото: Медична енциклопедія

Українці, які не належать до групи ризику захворіти на туберкульоз не мають потреби щороку робити флюорограму. Для профілактики захворювання досить консультації в сімейного лікаря Про це Gazeta.ua повідомив Юрій Варченко, спеціаліст з розвитку національних і міжнародних програм у сфері лікування туберкульозу БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

"Досвід радянських часів показав, що коли людей масово відправляли на флюорографію, ефективність виявлення захворювання складала 0,04%. Це дуже мало. Більш дієвий метод - анкетування у сімейного лікаря, коли той перевіряє загальний стан здоров'я люди, і якщо має підозри на туберкульоз, направляє на апаратну діагностику", - каже лікар.

Ознакою туберкульозу можуть бути один з симптомів - такі, як кашель, різка втрата ваги тіла, слабкість, що триває два тижні і більше, кровохаркання та задишка. Наявність цих ознак є підставою для того, щоб відправити людину на флюорограму.

"Щороку робити флюорограму слід людям, які мають небезпеку зараження - це хворі на цукровий діабет, ВІЛ-інфекцію, також соціальні групи, як біженці та емігранти. Крім того перевіряти слід таким чином вчителів, лікарів та людей, що працюють з харчами - бо у випадку захворювання можуть заразити інших. До групи ризику належать також курці, якщо вони мають бронхіт чи інші захворювання, кашляють", - розповідає Варченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курцям слід проходити додаткові обстеження на туберкульоз - фтизіатр

Як свідчать дані ДУ "Центр громадського здоров'я України", найчастіше хворють люди віком 35 років, які не мають постійної роботи.

"Люди без постійного працевлаштування, безпритульні - це особлива категорія, якою мають займатися соціальні служби, вести супровід. Серед них найбільше хворих. На жаль, в Україні дуже великий відсоток рецидивів - коли люди після вдалого лікування хворіють вдруге. Тому після одужання мають ще 2-3 роки проходити огляди, робити аналіз слюновиділення, флюорограму, спостерігатися", - говорить лікар.

Зараз ви читаєте новину «Щороку робити флюорограму для виявлення туберкульозу не потрібно - лікар». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 159
Голосування Чим закінчаться вибори у Білорусі?
  • Лукашенко втримає владу, придушить протести
  • У Білорусі буде революція, "майдан" і новий президент
  • "Бацька" схилять до компромісу. Будуть повторні вибори
  • Мені байдуже
Переглянути
Погода