
Ознаки, на відміну від самого апендициту, можна ігнорувати. Та наслідки можуть бути невтішними. Чим раніше людина звернеться до лікаря, тим менше страждатиме. Хоча хірургічна операція у зв'язку з апендицитом вважається однією з найпростіших, це стан ні в якому разі не можна запускати. Біль посилюються з часом, і будь-яке зволікання може обернутися розривів апендикса, гнійним перитонітом і смертю.
У жінок біль супроводжує багато гінекологічниї патологій, у дітей - кишкові інфекції, коліки. Клінічні ознаки, при виразці шлунка, запаленні підшлункової залози, жовчного міхура, інших патологій черевної порожнини і органів малого тазу, також нагадує симптоми апендициту.
Основні симптоми апендициту:
Біль в животі
Один з перших і найголовніших симптомів апендициту. Цей біль є гострим і "стріляє" в правій нижній частині живота. Він виникає в області пупка і погіршується протягом 6-24 годин.
Набряк живота
Він у поєднанні з різким болем в животі може свідчити про гострий апендицит, який вимагає невідкладної хірургічної операції.
Блювота
Симптоми апендициту схожі на ознаки шлункового грипу. Однак коли блювота супроводжується болем у животі, і особливо в правій нижній його частині, а також не проходить через якийсь тривалий час, це може свідчити про апендицит.
Нудота
Вона є симптомом безлічі хвороб, так що ставити діагноз на основі однієї лише нудоти не варто. Але якщо вона супроводжується блювотою і болями в животі. І через деякий час не настає полегшення, то необхідно терміново звернутися до лікаря.
Втрата апетиту
Якщо ви перестали відчувати почуття голоду з незрозумілих причин, і у вас є симптоми, названі вище, це також може свідчити про апендицит.
Зміни в роботі кишечника
Оскільки апендицит дуже схожий на інші проблеми зі шлунком, ви можете страждати або від запору, або від діареї. Однак вам необхідно відвідати лікаря відразу ж після того, як ці проблеми зі шлунком поєднуватимуться з іншими симптомами, названими вище.
Спазми в шлунку
Шлункові спазми також є ознакою апендициту лише в тому випадку, коли збігаються з іншими симптомами. Ці спазми зазвичай виникають незабаром після появи болів в животі, і не потрібно чекати виникнення всіх ознак.
У медицині існує термін - '' синдром гострого живота '', який супроводжується болями в області черевної порожнини, інтоксикаціями, підвищенням температури тіла.
Найчастішою причиною апендициту є інфекція. При гострому апендициті виділяють штами кишкової палички, золотистого стафілокока, стрептокока, інших гноєтворних бактерій. У звичайних умовах вони є нормальними мешканцями кишечника.
Апендицит частіше розвивається у людей, які страждають: запорами, захворюваннями серцево-судинної системи, деякими інфекційними захворюваннями (кишкові форми туберкульозу чи іншихі інфекцій).
У чоловіків апендицит може бути свідченням шкідливих звичок, прихованих інфекцій малого таза. Він може бути результатом гінекологічних запальних захворювань жінок. У дітей розвивається на тлі вроджених звужень просвіту сліпої кишки, важкої ангіни.
Коментарі