
Перед початком пляжного сезону кияни масово починають видаляти небажані родимки, бородавки і пігментні плями. У столичних салонах краси та клініках за таку процедуру беруть від 200 до 600 грн.
"Найкраще родимки і бородавки видаляти лазером і під наглядом лікаря, - говорить київський дерматолог Вікторія Долич. – Насправді процедура не болюча. Місце, з якого була видалена родимка, загоюється протягом тижня-двох. Може утворитися скоринка, яку бажано не мочити та не травмувати. Тому пацієнтів прошу у цей період не відвідувати сауну та басейн. Якщо видалили бородавку на руці, рекомендую не працювати на землі, не мити посуд і підлогу. Така скоринка швидко відпаде. Місце ще місяць може бути червонувате, але потім і сліду не залишиться".
Перед тим як видалити родимку, радить пройти консультацію в онколога.
"Тільки фахівець може визначити, до якого типу належить ваша родимка, і вибрати необхідний вид лікування. Є кілька причин, чому люди приходять і просять видалити родимку. По-перше, щоб гарно виглядати. По-друге, видаляють часто родимки, які можна легко травмувати: на голові під час розчісування чи стрижки, на лиці у чоловіків під час бриття. На шиї родимку можна натерти золотим чи срібним ланцюжком".
За словами дерматолога, травмована родимка може перетворитися у меланому – злоякісну пухлину.
"Дехто економить на собі і не звертається до спеціаліста, - розказує Долич. – Знаю багатьох людей, які пробували видалити родимки самостійно. Одні припікають оцтом, інші мастять йодом. Є такі, що видаляють за допомогою чистотілу. Добре, якщо людина відбудеться тільки потворним шрамом. Таке самолікування може спровокувати появу меланоми на місці родимки".
Радить утриматися від припікання родимок рідким азотом і хірургічного видалення. Лазерне проміння випаровує новоутворення, не залишаючи від нього жодного сліду.
"За статистикою, найбільше родимок у людини на обличчі. Часто звертаються молоді мами. Під час вагітності родимки можуть збільшуватися і навіть змінювати свій колір", - говорить Долич.
Коментарі