Вірусологи стежать за кількома варіантами коронавіруса, які мають однаковий набір мутацій.
Упродовж травня у Сполучених Штатах Америки, Великій Британії та Канаді стрімко поширюється новий штам коронавірусу FLiRT. Це похідний субваріант "Омікрону - JN.1" або "Дженні". Найвідомішим із FLiRT є варіант КР.2, повідомили фахівці Школи громадської охорони здоров'я Університету Джонса Гопкінса у США.
"Такий термін використовується для опису цілого сімейства різних варіантів, включаючи KP.2, JN.1.7 та будь-які інші варіанти, починаючи з KP або JN, які, здається, незалежно підхопили той самий набір мутацій, що носить назву конвергентна еволюція. Всі вони є нащадками варіанту JN.1, який домінував у США протягом останніх кількох місяців", - йдеться у матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: AstraZeneca по всьому світу відкликає свою Covid-вакцину
Варіанти FLiRT посідають одне з перших місць у списку штамів, які можуть спричинити чергову хвилю інфекцій. Водночас учені зазначають, що хоча кількість випадків захворювання зростає протягом року, зараз спостерігається набагато менша кількість випадків госпіталізації та смертей, ніж у перші кілька років пандемії.
Симптоми FLiRT: біль під час ковтання, чхання; риніт; головний біль; кашель; прояви гіпоксії; підвищення температури; лихоманка; м'язовий біль.
У деяких людей живий вірус може виявлятися протягом тижня після появи симптомів, у інших можуть виникнути повторні симптоми.
Період зараження для цих варіантів FLiRT залишається таким самим, як і для попередніх варіантів - протягом двох і більше днів.
У травні минулого року Всесвітня організація охорони здоров'я скасувала статус пандемії коронавірусної хвороби Covid-19. ВООЗ повідомила про щонайменше 20 млн смертей. Covid-19 вперше виявили у людини в грудні 2019 року в місті Ухань, Китай. Хвороба почалася як спалах, що розвинувся у пандемію. Причиною хвороби став коронавірус SARS-CoV-2.
Міністерство охорони здоров'я України пояснило, кому слід робити додаткове бустерне щеплення від коронавірусу.
Коментарі