
28 березня 1914 року у шпиталі Брюсселя вперше у світі провели переливання крові.
До цього процедура найчастіше вбивала емітента, переливання від людини до людини було неможливим. Вчені вирішили, що вівця повинна стати першим донором крові для людини.
Королівське товариство шукало для свого експерименту когось, хто був явно хворим на щось. Тоді вони б мали аргумент, що переливання може поліпшити його здоров'я. Також це повинна бути освічена людина, яка б могла достовірно визначити вплив переливання на свій організм.
На початках бувало, що людям переливали кров тварин. Тому різноманітні інфекції траплялись постійно. Врешті-решт, більш-менш успішні операції з гемотрансфузій почали робити лише з минулого століття, адже вчені відкрили перші 3 групи крові тільки 1900 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали види болю, які в жодному разі не можна терпіти
У 1930 році у Харкові був відкритий Український інститут переливання крові. До початку Великої вітчизняної війни нараховувалося до 1500 закладів переливання крові. За період Великої вітчизняної війни в тилу країни донорами стали близько 5,5 млн.людей, а діюча армія отримала близько 1,7 млн. літрів консервованої крові.
У перших банках крові СШ лікарі відокремлювали кров чорних донорів від білих донорів, оскільки білі американці вважали, що кров несе з собою силу для расової трансмутації. Також деякі вчені дотримувались целібату щодо геїв в донорстві крові. Деякі вважають, що це гомофобія, хоча вчені стверджують, що це необхідно для запобігання поширенню ВІЛ-інфекці
Міністерство охорони здоров'я Японії узаконило революційні ліки від раку. Вони борються з онкоклітинами за допомогою імунної системи пацієнта.
Препарат Kymriah почне випускати філія великого швейцарського фармацевтичного виробника Novartis.
Коментарі